درمان آلزايمر با عسل! حقايقي از معجزه تغذيه در نجات حافظه

درمان آلزايمر با عسل! حقايقي از معجزه تغذيه در نجات حافظه

 

 

بسياري از مردم به دنبال درمان طبيعي آلزايمر هستند و در مورد تأثير عسل بر آن تعجب مي کنند. بسياري از پزشکان طب سنتي مي گويند که عسل به آلزايمر و پارکينسون کمک مي کند. به عنوان يک محصول سالم و بدون عوارض جانبي، توصيه آن بسيار آسان است. در واقع، پر بودن از مواد مغذي خوب، صرف نظر از شرايط، تنها مي تواند کمک کننده باشد.

اما رويکردهاي جدي ديگري براي اين موضوع وجود داشته است، به اين اميد که کشف شود دقيقاً چه چيزي کمک مي کند، بهترين انواع عسل براي کمک به اين شرايط کدام است، دوزهاي کامل مورد نياز براي ايجاد تفاوت چيست، و به خصوص اگر واقعاً بتواند درمان کند و يا اينکه روند بيماري را کند خواهد کرد.

 

تاکنون، علم ما گفته است که «هيچ ويتامين، مکمل‌هاي غذايي يا درمان مکمل نمي‌تواند از علائم بيماري آلزايمر پيشگيري  يا  آن درمان کند.

درمان‌هاي جايگزين مانند: جينکو بيلوبا، فولات، اسيد چرب امگا 3، ويتامين B و ويتامين E يا C هنوز در مطالعات علمي دقيق و بزرگ مؤثر و بي‌خطر ثابت نشده‌اند.

قيمت خريد عسل کنار در مقايسه با داروهاي بي اثر و مخرب شيميايي براي درمان آلزايمر بسيار مقرون به صرفه و ايده آل است. پس اگر از مشکل حواس پرتي رنج مي بريد مصرف عسل را آغاز کنيد.

 

 

آلزايمر يک بيماري جدي در سراسر زمين

 

انجمن آلزايمر در مورد سال 2013 گفت:

– بيماري آلزايمر ششمين علت مرگ و مير در ايالات متحده است.

- تخمين زده مي شود که 5.2 ميليون آمريکايي در تمام سنين مبتلا به بيماري آلزايمر هستند و انتظار مي رود اين تعداد تا سال 2025 با 40 درصد افزايش به 7.1 ميليون نفر و تا سال 2050 به 13.8 ميليون نفر افزايش يابد.

- از هر سه سالمند يک نفر با بيماري آلزايمر يا نوع ديگري از زوال عقل جان خود را از دست مي دهد.

- در سال 2013، هزينه هاي مستقيم مراقبت از مبتلايان به بيماري آلزايمر بالغ بر 203 ميليارد دلار برآورد مي شود."

 

درست مانند دانشمندان آلوپاتي، متخصصان پوست نيز تحقيقات زيادي انجام مي دهند. در اينجا چيزي است که استفان بوگدانوف در "علم محصولات زنبور عسل" خود مي گويد: تصور مي شود که فعاليت ضد استيل کولين استراز با پيشگيري از بيماري هاي عصبي مانند آلزايمر مرتبط است. چندين عسل برزيلي داراي فعاليت ضد استيل کولين استراز قابل توجهي هستند که به منبع گل بستگي دارد.

 

ارتباط احتمالي بين آلزايمر و ديابت نوع 2

 

به گفته H محبوبي و همکاران، "Humanin: يک ارتباط احتمالي بين بيماري آلزايمر و ديابت نوع 2" وجود دارد. "شواهد رو به رشد همچنين از ارتباط بين ديابت و AD حمايت مي کند. اين پيوند از اين مفهوم حمايت مي کند که AD اساساً يک بيماري متابوليک با ويژگي هاي مولکولي و بيوشيميايي است که با ديابت  و مقاومت به انسولين مطابقت دارد. با اين حال، وضعيت پيچيده است، زيرا AD ممکن است در ارتباط با بيماري هاي سيستميک مقاومت به انسولين، از جمله ديابت، چاقي، و بيماري کبد چرب غير الکلي يا به عنوان يک بيماري جداگانه ايجاد شود.

 

ارتباط احتمالي بين آلزايمر و کم خوابي

 

براي خواب بهتر، مغز خود را با عسل تغذيه کنيد. Prog Mol Biol Transl Sci (2014) و 141AS Lim، و همکاران، "تکه تکه شدن خواب و خطر ابتلا به بيماري آلزايمر و زوال شناختي در افراد مسن". Sleep (2013)، هر دو گفتند: بيماري آلزايمر با خواب قطع شده، خواب بي کيفيت و آپنه خواب مرتبط است. با خريد عسل کنار اصل و مصرف آن تا حدود زيادي مي توانيد بي خوابي خود را درمان کنيد.

 

طبق گفته G Hurtado-Alvarado و همکاران، "از دست دادن خواب به عنوان عاملي براي ايجاد تغييرات التهابي سلولي و مولکولي". Clin Dev Immunol: "مطالعات باليني و تجربي در انسان و حيوانات نشان داده است که در صورت تجربه کم خوابي، اختلالات سيستم ايمني قابل توجهي وجود دارد." Fessenden نتيجه مي گيرد: "اين ارتباطات نشان مي دهد که بهبود الگوهاي خواب در افراد مسن ممکن است به طور قابل توجهي تظاهرات و پيشرفت همه بيماري هاي مرتبط با سندرم متابوليک، از جمله آلزايمر را کاهش دهد."

 

استرس متابوليک مزمن - منشأ همه بيماري ها !

 

به گفته ران فسندن در "انقلاب عسل جديد" 3 عامل اصلي مسئول اين بيماري ها هستند: گرسنگي مزمن مغز، کم خوابي مزمن و استرس متابوليک مزمن. آنها چه هستند؟

 

 • گرسنگي مزمن مغز = گرسنگي مکرر مغز که هر شب زماني رخ مي دهد که ذخيره گليکوژن کبد در طول خواب کاهش مي يابد.
 • کم خوابي مزمن = نتيجه گرسنگي مغز است که باعث ترشح آدرنالين و کورتيزول مي شود و در نتيجه خواب کوتاه و قطع مي شود.
 • استرس متابوليک مزمن = وضعيتي که با ترشح مکرر و زياد آدرنالين و کورتيزول اتفاق مي افتد. اين يک مکانيسم محافظتي است که توسط مغز آغاز مي شود تا در صورت تخليه ذخاير گليکوژن کبد، سوخت را براي خود فراهم کند.

 

 

 

اين سه با هم در هم تنيده مي شوند و خود را به شکل هاي متفاوتي در افراد نشان مي دهند، اما همه آنها در عناصر علت و معلولي مشترک هستند. البته همه افراد چاق ديابت ندارند، همانطور که نمي توانيم بگوييم افراد لاغر نمي توانند ديابت داشته باشند. با شروع از اين سه وضعيت، برخي افراد دچار پوکي استخوان، افسردگي، کمبود تيروئيد يا شروع زودهنگام بيماري آلزايمر يا پارکينسون يا ساير اشکال بيماري هاي عصبي مي شوند. برخي از افراد به سرطان يا بيماري عروق کرونر مبتلا مي شوند. بسياري از آنها فشار خون بالا دارند يا در اثر سکته دچار معلوليت مي شوند. ديگران فقط هر شب بد مي خوابند. همه چيز به هر ارگانيسم و ??ساير سيستم هاي درگير بستگي دارد.

اما به نظر مي رسد که همه چيز به اين دليل است که رهبر همه اندام هاي ما، يعني مغز، خوشحال نيست. زيرا گرسنه است و نمي تواند به خوبي کار کند.

نتيجه گيري Fessenden اين است که استرس متابوليک مزمن توسط "گرسنگي مزمن مغز" ايجاد مي شود، که ناشي از سطح پايين گليکوژن کبد در طول شب است. سال به سال، اين گرسنگي منجر به استرس متابوليک مداوم مي شود. ما ابتدا آن را به عنوان خواب بد يا خواب بد کيفيت يا احساس گرسنگي درک مي کنيم و سپس مي تواند به ديابت، چاقي، بيماري هاي تخريب کننده عصبي از جمله بيماري آلزايمر، پارکينسون و بيماري نورون حرکتي مانند بيماري لو گريگ تبديل شود.

 

يک دوز عسل قبل از خواب، يعني 1 قاشق چايخوري تا 2 قاشق غذاخوري با توجه به وزن بدن، چيزي است که رون فسندن توصيه مي کند. او گفته خود را با توضيحات زير تأييد مي کند:

 • عسل اجازه مي دهد تا فيزيولوژي بهبودي بدون وقفه در هنگام استراحت اتفاق بيفتد.
 • عسل سطح کورتيزول توليد شده در اثر گرسنگي مغز را کاهش مي دهد.
 • کورتيزول بر هيپوکامپ، مرکز حافظه کوتاه مدت و تثبيت حافظه تأثير منفي مي گذارد.
 • کاهش يا از بين بردن آسيب احتمالي هيپوکامپ ناشي از سطوح بيش از حد کورتيزول، تثبيت و بازيابي حافظه را بهبود مي بخشد.
 • اين واقعيت که عسل همچنين قند خون را تثبيت مي کند و خطر مقاومت به انسولين و ديابت را که به عنوان عوامل ايجاد کننده آلزايمر شناخته مي شوند کاهش مي دهد، بيشتر نشان مي دهد که عسل ممکن است در کاهش شيوع اين بيماري وحشتناک نقش داشته باشد.

 

نقش ژل رويال در درمان بيماري آلزايمر

 

دانشمندان مي‌گويند: «ژل رويال ممکن است عامل اميدوارکننده‌اي براي فعال‌سازي سلول‌هاي بنيادي عصبي در مغز بالغ باشد که انتظار مي‌رود به سلول‌هاي عصبي يا گليال تمايز يابد». و در ادامه مي گويد: "تحقيقات اخير رابطه بين نوروژنز در شکنج دندانه دار هيپوکامپ و علائم افسردگي را روشن کرد، انتظار مي رود استفاده موثر از ژل رويال براي فعال کردن نوروژنز باشد. کاهش مرگ نورون ها و افزايش نوروژنز در بيماري آلزايمر و بيماري هاي پارکينسون نيز ممکن است توسط ژل رويال پشتيباني شود، اگرچه آزمايش دقيق حيواني ضروري است.

 

زهر زنبور عسل

 

قبلاً ثابت شده است که زهر زنبور عسل داراي خواص مفيدي در برابر آرتريت و بيماري هاي مختلف سيستم عصبي مانند مولتيپل اسکلروزيس، پارکينسون، آلزايمر و التهابات سيستم عصبي محيطي و مرکزي است. گزارش ها و مطالعات منتشر شده اي وجود دارد که از اين موضوع حمايت مي کند، اگرچه نياز به تحقيقات بيشتري وجود دارد. زهر زنبور عسل به دليل اثرات متفاوتي که بر سيستم عصبي مرکزي و محيطي دارد، براي درمان بيماري هاي مختلف قلبي نيز استفاده مي شود.

 

نتيجه

 

 1. مصرف روزانه عسل به پيشگيري از بيماري هاي عصبي مانند آلزايمر يا پارکينسون کمک مي کند. يک دوز عسل که درست قبل از خواب مصرف مي شود، مغز ما را با گليکوژن کبدي لازم تغذيه مي کند و ما را از گرسنگي مزمن مغز، از دست دادن خواب مزمن و استرس متابوليک مزمن که مي تواند باعث بسياري از بيماري ها شود، در امان نگه مي دارد.
 2. انواع عسل هايي وجود دارند که بيشتر مورد مطالعه قرار گرفته اند،  که داراي فعاليت ضد استيل کولين استراز هستند که تصور مي شود با پيشگيري از بيماري هاي عصبي مرتبط است. که ما در اينجا خريد عسل کنار را با قدرت به شما پيشنهاد مي کنيم.
 3. طب سوزني با زهر زنبور عسل در درمان آلزايمر، پارکينسون يا ALS موثرتر است، اما موضوع به تحقيقات و آزمايشات باليني بيشتري نياز دارد. در حال حاضر، نتايج بسيار اميدوار کننده است.

 

https://app.box.com/s/3u0owsv87dna13v6mt8p0knhtd554mvv

https://nihekar909.bloggersdelight.dk/2022/04/12/%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d8%a7%d8%b2-%d8%aa%d8%a7%d8%ab%db%8c%d8%b1-%d8%a7%d8%b9%d8%ac%d8%a7%d8%a8-%d8%a2%d9%88%d8%b1-%d8%b2%d9%86%d8%ac%d8%a8%db%8c%d9%84-%d9%88-%d8%b9%d8%b3%d9%84%da%af%d9%88%d9%86-%d8%af /

https://www.homify.pk/ideabooks/8730714/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B9%D8%AC%D8%A7%D8%A8-%D8%A2%D9%88%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AC%D8%A8%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D8%B9%D8%B3%D9%84%DA%AF%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%81%D8%B8-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C-%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D8%9F

https://www.zupyak.com/p/3065456/t/ay-z-tthyr-jb-awr-znjbyl-w-slgwn-dr-hfz-slmty-khbr-dryd

https://articlescad.com/-105137.html

https://chopatti.com/blogs/post/13892

https://offpageseo2000.weebly.com/ggggg/7636404

https://nftmarketplace294331327.wordpress.com/2022/04/12/%ef%bf%bc%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d8%b9%d8%b3%d9%84-%da%af%d8%b4%d9%86%db%8c%d8%b2-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d9%81%d8%b3%d8%b1%d8%af%da%af%db%8c-%d9%85%d9%81%db%8c /

https://ddfawere.webstarts.com/blog/post/aasl-shn-z-br-drm-n-fsrd-mf-d-st

 

برچسب ها: درمان,آلزایمر,با,عسل!,حقایقی,از,معجزه,تغذیه,در,نجات,حافظه,
[ پنجشنبه 8 ارديبهشت 1401 ] [ 9:16 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

تيوي لاين (TVL) در دوربين مداربسته

تيوي لاين (TVL) در دوربين مداربسته

تيوي لاين (TVL يا TV Line) يک استاندارد آنالوگ براي تشخيص رزولوشن يا تفکيک پذيري در دوربين هاي مداربسته است. در اين مطلب با اين استاندارد بيشتر آشنا خواهيد شد.

تيوي لاين چيست؟

از آنجايي که در سيستم هاي ويدئويي آنالوگ تصاوير از طريق سيگنالهاي آنالوگ انتقال يافته و تشکيل مي شوند امکان اندازگيري المان هاي آنها به صورت عددي از طريق فرمول ها وجود ندارد. از اين رو براي تشخيص ميزان توانايي دوربين در تفکيک جزئيات بايد تصاوير تشکيل شده توسط آن را مورد آزمايش قرار ميدادند.

آزمايش تيوي لاين چگونه انجام مي شود؟

همانطور که گفته شد اين آزمايش با هدف تشخيص ميزان توانايي دوربين در تفکيک جزئيات صورت مي گيرد. براي اين کار دوربين را در فاصله اي مشخص از يک صفحه علامت گذاري شده قرار ميدهند. صفحه داراي تعدادي مشخص از خطوط عمودي است. اين خطوط با ضخامت و فاصله اي مشخص بر روي صفحه کشيده شده اند. طبيعتا هر قدر تعداد خطوط بيشتر باشند فاصله و ضخامت آنها کمتر شده و امکان تشخيص آنها از هم سخت تر مي شود. سپس از طريق تصوير تشکيل شده در دوربين خطوط صفحه را مشاهده مي کنند. براي مثال يک دوربين مداربسته 540 تيوي لاين تصويري تشکيل مي دهد که به شما امکان تشخيص تا 540 خط عمودي را از هم ميدهد (اگر تعداد خطوط را افزايش دهيد امکان تشخيص آنها از هم از بين مي رود) و به همين ترتيب يک دوربين 720 تيوي لاين امکا تشخيص تا 720 خط را از هم فراهم مي کند.در واقع نام تيوي لاين (خط تلويزيوني) نيز از نحوه انجام همين آزمايش گرفته شده است. هرچه تيوي لاين يک دوربين مدار بسته بيشتر باشد امکان تشخيص جزئيات در آن بيشتر خواهد بود.

معادل سازي در با سيستم هاي ديجيتال

از آنجايي که بيشتر مردم با سيستم هاي تلويزيوني آنالوگ آشنايي ندارند دانستن تيوي لاين دوربين مداربسته کمک زيادي به آنها براي درک رزولوشن تصوير دوربين نمي کند. از اين رو در اين جدول معادل هاي ديجيتال و حدودي از استاندارد تفکيک پذيري را براي اطلاعات بيشتر قرار مي دهيم.

 

[table id=6 /]

اگر از پايين بودن ميزان تفکيک پذيري در سيستم هاي آنالوگ تعجب کرده ايد بايد بدانيد که اين امر يکي از بزرگترين نقاط ضعف سيستم هاي مداربسته آنالوگ به شمار مي رود. براي رفع اين عيب شرکت هاي توليد کننده اين دوربين ها، دوربين هاي آنالوگ نسل جديد را معرفي کردند که تا حدود زيادي اين عيب را مرتفع کرد. (براي اطلاعات بيشتر مطلب دوربين مداربسته آنالوگ نسل جديد در مطالعه کنيد)

محدوديت تيوي لايني

سيستم هاي آنالوگ سنتي تصاوير را با استاندارد هاي تلويزيوني PAL يا NTSC انتقال مي دهند که از طرفي امکان مشاهده مستقيم تصاوير دوربين هاي در تلويزيون را به وجود مي آورد اما از طرف ديگر يک محدوديت بزرگ براي رزولوشن تصوير دوربين هاي تيوي لايني محسوب مي شود چرا که اين دوربين ها امکان انتقال تصاوير با روزولوشن بيشتر از 720 تيوي لاين را مطابق اين استاندارد ها نخواهند داشت. حتي در صورتي که دوربين داراي چيپ تصوير 1200 تيوي لاين باشد هم تصوير خروجي آن در نمايشگر با استاندارد PAL همان 720 تيوي لاين خواهد بود.

 

تيوي لاين (TVL) چيست؟

 

 

تيوي لاين (TVL) يک استاندارد رايج براي نمايش تفکيک پذيري يا رزولوشن در سيستم هاي تلويزيوني آنالوگ است. در اين استاندارد تعداد خطهاي قابل تفکيک عمودي تصوير به عنوان تيوي لاين يک وسيله در نظر گرفته مي شود.
در سيستم هاي مداربسته انالوگ از استاندارد TVL براي نشان دادن تفکيک پذيري تصاوير دوربين استفاده مي شود. طبيعتا هرقدر تيوي لاين يک دوربين مداربسته بالاتر باشد قدرت نمايش جزئيات توسط آن بيشتر است.
با توجه به انتقال تصاوير دروبين هاي انالوگ از طريق استاندارد PAL ماکزيمم تيوي لاين قابل انتقال براي دوربين هاي مداربسته انالوگ 720TVL است. دوربين هاي انالوگي که با کيفيت بيش از 720TVL توليد مي شوند تفاوت تصويري را در محل نمايش نشان نخواهند داد. به همين دليل هيچ يک از برندهاي برتر توليد کننده دوربين مداربسته دوربيني با کيفيت بيش از 720TVL ندارند.

رزولوشن تصوير بيشتر از 720تيوي لاين

همانطور که ميدانيد در سيستم انالوگ انتقال تصوير از طريق استانداردهاي تلويزيوني (PAL و NTSD) صورت مي گيرد. در هيچ يک از اين استاندارد ها امکان انتقال تصوير با بيش از کيفيت 720 تيوي لاين وجود ندارد. بنا براين در صورتي که دوربين شما چيپ تصويري با کيفيت بيش از 720 تيوي لاين هم داشته باشد شما در هنگام نمايش و ضبط بيش از ان را دريافت نخواهيد کرد.
از همين رو توليد کنندگان بزرگ و معتبر دوربين مداربسته دوربين هايي با کيفيت بيش از 720 تيوي لاين توليد نمي کنند.

 

تعميرات هايک ويژن

بهترين مارک دوربين مداربسته

 

تي وي لاين

 

تيوي لاين (TVL) يک استاندارد رايج براي نمايش تفکيک پذيري يا رزولوشن در سيستم هاي تلويزيوني آنالوگ است. در اين استاندارد تعداد خطهاي قابل تفکيک عمودي تصوير به عنوان تيوي لاين يک وسيله در نظر گرفته مي شود.
در سيستم هاي مداربسته انالوگ از استاندارد TVL براي نشان دادن تفکيک پذيري تصاوير دوربين استفاده مي شود. طبيعتا هرقدر تيوي لاين يک دوربين مداربسته بالاتر باشد قدرت نمايش جزئيات توسط آن بيشتر است.

 

با توجه به انتقال تصاوير دروبين هاي انالوگ از طريق استاندارد PAL ماکزيمم تيوي لاين قابل انتقال براي دوربين هاي مداربسته انالوگ 720TVL است. دوربين هاي انالوگي که با کيفيت بيش از 720TVL توليد مي شوند تفاوت تصويري را در محل نمايش نشان نخواهند داد. به همين دليل هيچ يک از برندهاي برتر توليد کننده دوربين مداربسته دوربيني با کيفيت بيش از 720TVL ندارند.

رزولوشن تصوير بيشتر از 720تيوي لاين

همانطور که ميدانيد در سيستم انالوگ انتقال تصوير از طريق استانداردهاي تلويزيوني (PAL و NTSD) صورت مي گيرد. در هيچ يک از اين استاندارد ها امکان انتقال تصوير با بيش از کيفيت 720 تيوي لاين وجود ندارد. بنا براين در صورتي که دوربين شما چيپ تصويري با کيفيت بيش از 720 تيوي لاين هم داشته باشد شما در هنگام نمايش و ضبط بيش از ان را دريافت نخواهيد کرد.
از همين رو توليد کنندگان بزرگ و معتبر دوربين مداربسته دوربين هايي با کيفيت بيش از 720 تيوي لاين توليد نمي کنند.

 

 

 

تبديل روزولوشن انالوگ به ديجيتال

بيشتر به واسطه کار کردن با انواع دوربين هاي ديجيتال اشنايي خيلي بيشتري را رزولوشن هاي ديجيتال تصوير دارند به همين خاطر در اين جدول تبديلي ساده را از چند کيفيت تصوير انالوگ و معادل ديجيتال انها مي پردازيم.

روزولشن به مگا پيکسل روزولشن ديجيتال کيفيت تصوير انالوگ
0.25 مگاپيکسل 510×492 480TVL
0.38
مگاپيکسل 768×494 600TVL
0.41
مگاپيکسل 811×508 650TVL
0.56
مگاپيکسل 976×582 700TVL

کيفيت تصوير 720TVL (ماکزيمم کيفيت دوربين هاي انالوگ) در مقايسه با سيستم هاي مگا پيکسلي هنوز هم کيفيت پاييني محسوب خواهد شد (حدود 0.5 مگا پيکسل) پس در صورتي که به دنبال دوربيني با کيفيت واقعا بالا هستيد بهتر است از استفاده از دوربين هاي انالوگ خود داري کنيد.

کاربري دوربين هاي مداربسته انالوگ

جدول زير اشنايي کلي به شما در رابطه استاندارد تفکيک پذيري تيوي لاين خواهد داد. دوربين هاي موجود در بازار معمولا کيفيتي بين 420 تا 720 تيوي لاين دارند که با توجه به کاربرد خود مي توانيد از انها استفاده کنيد.

کاربرد توضيحات کيفيت تصوير
فضاهاي کوچک (تا 10متر مربع)، محيطهاي کم اهميت کيفيت تصوير متوسط 400TVL
فضاهاي متوسط (تا 20 متر مربع)، محيط هاي با درجه اهميت نسبي متوسط کيفيت تصوير متوسط به بالا 500TVL
فضاهاي متوسط (تا 30 متر مربع)، ميحطهاي با درجه اهميت نسبي متوسط به بالا کيفيت تصوير بالا 600TVL

فاضاهاي باز يا محيط هاي با اهميت نسبي بالا بيشترين کيفيت سيستم انالوگ 700TVL

بيشتربخوانيد:

gps ماشين

پکيج دوربين مدار بسته

 

 

برچسب ها: تیوی,لاین,(TVL),در,دوربین,مداربسته,
[ شنبه 3 ارديبهشت 1401 ] [ 10:02 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

Google Voice يک سرويس تلفن اينترنتي رايگان

 

 

Google Voice يک سرويس تلفن اينترنتي رايگان است که به شما امکان مي دهد تمام خدمات تلفن همراه خود را ترکيب کنيد و تماس ها را همزمان به چندين دستگاه ارسال کنيد.

 

اگر در خانه تلفن ثابت و همچنين تلفن تجاري و تلفن هوشمند شخصي خود داريد، به جاي پرش بين سه شماره و دستگاه مختلف، مي‌توانيد يک شماره Google Voice ساده بدهيد و وقتي کسي تماس مي‌گيرد، اصلاً به شما اطلاع داده مي‌شود. سه عدد

 

همچنين مي‌توانيد از Google Voice در رايانه براي برقراري تماس و دريافت تماس استفاده کنيد. اما قبل از اينکه بتوانيد از هر يک از ويژگي هاي Google Voice استفاده کنيد، ابتدا بايد يک حساب Google داشته باشيد . همچنين بايد يک شماره تلفن همراه يا تلفن ثابت مستقر در ايالات متحده داشته باشيد.

 

براي کاربراني که تعداد زيادي تلفن و شماره براي مديريت دارند، Google Voice يک منبع عالي براي ادغام چندين کانال ارتباطي است. همچنين براي مسافران معمولي که مجبور به پرش بين هواپيماهاي حامل هستند نيز خوب است. اگر متوجه شديد که شماره تلفن خود را تغيير مي‌دهيد و هزينه زيادي براي تماس‌هاي بين‌المللي مي‌پردازيد، يا براي آن دسته از کاربراني که به دنبال ضبط تماس‌هاي دريافتي به صورت رايگان هستند، اين نيز يک گزينه عالي است.

 

در اينجا يک راهنماي گام به گام براي شروع استفاده از Google Voice آورده شده است.

نحوه تنظيم Google Voice در رايانه

 

1. به وب سايت Google Voice برويد .

 

2. اگر قبلاً وارد حساب Google خود نشده ايد، وارد شويد.

 

3. کد منطقه يا شهر خود را در کادر متني Google Voice وارد کنيد.

 

4. در منوي کشويي که ظاهر مي شود، يک شماره تلفن را انتخاب کنيد.

وب 2 يک عدد انتخاب کنيد

وارد کردن کد منطقه يا شهر به Google Voice کمک مي‌کند تا شماره‌اي مرتبط با محل زندگي‌تان به شما اختصاص دهد.

اوليويا يانگ/Business Insider

 

5. سپس از شما خواسته مي شود شماره تلفن موجود خود را تأييد کنيد. در صفحه‌اي که بارگيري مي‌شود، روي «تأييد» کليک کنيد.

 

6. شماره اي را که مي خواهيد Google تماس هاي شما را به آن فوروارد کند تايپ کنيد.

 

https://setiathome.berkeley.edu/show_user.php?userid=11160699

https://independent.academia.edu/TamannaTuba117

http://edu.fudanedu.uk/user/jeannelane3/

http://fudanedu.uk/user/jeannelane3/

http://www.geati.ifc-camboriu.edu.br/wiki/index.php/Usu%C3%A1rio:JeanneLane3

https://git.isis.vanderbilt.edu/JeanneLane3

http://jobs.ict-edu.uk/user/jeannelane3/

http://ict-edu.uk/user/jeannelane3/

https://my.carthage.edu/ICS/Academics/EXS/EXS_3070__UG16/RC_2017_UNDG-EXS_3070__UG16_-01/Announcements.jnz?portlet=Announcements&screen=View+Post&screenType=next&&Id=644af80b-4515-4dc6-8f23-50747b6a1171

http://ezproxy.cityu.edu.hk/login?url=https://cutt.ly/2DyJ54p

 

 

 

برچسب ها: Google,Voice,یک,سرویس,تلفن,اینترنتی,رایگان,,
[ جمعه 2 ارديبهشت 1401 ] [ 22:35 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

چيپ تصوير Progressive CMOS / فشرده سازي تصاوير در دوربين مداربسته

چيپ تصوير Progressive CMOS  / فشرده سازي تصاوير در دوربين مداربسته

اگر به واکاوي اجزاي دروني يک دوربين مداربسته بپردازيم به سخت افزارهايي برمي خوريم که يکي از آنها قطعه اي کوچک با فتوديود هاي بازتابنده اي است که به آن لنز دوربين گفته مي شود. بخش اصلي يک لنز شامل حسگر يا چيپ تصوير آن مي باشد. بسته به ويژگي نوع دوربين مداربسته اي که قصد خريد آن را داريد، متوجه خواهيد شد که از يکي از دو نوع چيپ  تصوير درون آن استفاده شده است:

 • چيپ تصوير CCD يا (charged-coupled device)
 • چيپ تصوير CMOS يا (complimentary metal-oxide semiconductor)

اين دو سنسور در واقع شامل همان فتوديود هايي هستند که در پنل هاي خورشيدي نيز مورد استفاده قرار مي گيرند و اساسا تمام آنها وظايف يکساني دارند. آنها نور را به الکترون تبديل و در نهايت به تصاويري قابل نمايش تبديل مي کنند. تکنولوژي موجود در سنسور هاي CMOS در سال هاي اخير پيشرفت هاي زيادي داشته است و بسياري از نقايص آن نيز برطرف شده اند.

پس از پيشرفت هاي تکنولوژيکي صورت گرفته اخير کيفيت تصاوير گرفته شده با سنسور CMOS به حدي بالا رفته که قادر به تمايز آن از تصاوير گرفته شده توسط رقيب خود يعني سنسور CCD نيستيد. و حتي مي توان گفت مزاياي داشتن يک دوربين با سنسور CMOS از سنسور CCD بيشتر است.

معرفي سنسور CMOS Progressive

سنسورهاي CCD و CMOS که در داخل دوربين هاي مدار بسته يافت مي شوند با تکنولوژي پيشرفته  اي ساخته شده اند که قابليت هاي اساسي آنها را بهبود مي بخشد. فيلتر هاي Interlaced و Progressive از جمله اين پيشرفت ها محسوب مي شوند. آنها تصاوير را درون فريم ها پردازش نموده و نقايص موجود در تصاوير را از بين مي برند.

استفاده از فيلتر Progressive در هر دو سنسور CCD و CMOS رايج است، اما عمدتا در دوربين هاي امنيتي CMOS وجود دارد. فيلتر Progressive اين امکان را فرآهم مي کند تا دوربين بتواند اطلاعات را از هر کدام از پيکسل ها به طور جداگانه دريافت کند و پس از اسکن نمودن آنها تصويري کامل از سوژه به دست دهد. به بيان ديگر تصاوير دريافتي به طور جداگانه به فيلدها و اجزاي مختلف تجزيه نمي شوند و خطوط توليد شده در هر تصوير با کيفيت مناسبي سريعا در نمايشگر قابل مشاهده است. مهمترين مزيت اين روش در کاربرد هاي تشخيص حرکت يا (Motion Detection) است.

اين امر در دوربين هاي مدار بسته از اهميت زيادي برخوردار است، زيرا اين فيلتر ها به دستگاه هاي ضبط  DVR يا NVR اجازه مي دهد تا فيلم ها را با کيفيت بيشتري ضبط کنند. به خصوص در مواقعي که تصاوير از پيچيدگي ها و جزئيات بيشتري برخوردار اند.

معرفي سنسور Interlaced

فيلتر هاي Interlaced منحصرا در سنسورهاي CCD وجود دارند. براي تشکيل تصاوير توسط اين نوع از سنسور ها، خطوطي به صورت زوج و فرد توليد مي شوند. زماني که اطلاعات حاصل از اين خطوط با يکديگر ادغام مي شوند تصوير کامل تشکيل مي گردد.

 

هايک ويژن   دوربين مدار بسته تياندي 

فشرده سازي تصاوير در دوربين مداربسته

اصطلاح Video Compression يا فشرده سازي تصاوير در دوربين مداربسته دسته اي از اقدامات نرم افزاري براي کاهش حجم تصاوير ضبط شده و در عين حال حفظ کيفيت آنهاست. روش هاي گوناگوني براي فشرده سازي در سيستم هاي مداربسته وجود دارند. فشرده سازي در ضبط تصاوير و فيلم دوربين مداربسته در ميزان هزينه هاي ذخيره سازي نقش مهمي دارد. حجم داده هاي تصويري به خودي خود بالاست و زماني که کيفيت تصوير بالا باشد اين حجم بيشتر است. چگونه مي توان هم تصاوير بيشتري ذخيره نمود و هم کيفيت را از دست نداد. فرمت هاي مختلف فشرده سازي براي اين منظور معرفي شدند و هر بار نسخه جديدتري با عملکرد بهتر به آنها اضافه شد. به عنوان مثال فرمت هاي فشرده سازي JPEG ،Wavelet، JPEG 2000،MPEG-2 ،MPEG-4 ، H.264 و MPEG-7 که توسعه آنها موجب بهبود نتايج شد.

 

فشرده سازي فيلم چطور صورت مي گيرد؟

پيش از بررسي روش هاي فشرده سازي فيلم بايد کمي با روش هاي ساده فشرده سازي تصوير يا عکس آشنا شويم. براي فشرده سازي يک عکس روشهاي بسيار متفاوتي وجود دارد که هر يک فرمولاسيون نرم افزاري خود را دارند اما دو روش بسيار رايج JPEG و PNG هستند. بايد بدانيد در شکل خام (BMP)، يک عکس به صورت پيکسل هاي يک به يک ضبط مي شود، يعني اطلاعات هر پيکسل به صورت جداگانه ثبت مي شود که شامل ميزان روشنايي، رنگ و محل پيکسل است. از کنار هم گذاشتن اين اطلاعات يک عکس کامل ساخته مي شود. اين روش طبيعتا ظرفيت بسيار بالايي را اشغال مي کند.

در روش JPEG، نرم افزار با پيدا کردن پيکسل هاي نزديک به هم و ضبط شباهت آنها از نظر رنگي به جاي ثبت پيکسل به پيکسل تصوير، تصوير را به صورت مجموعه اي از شکل هاي رنگي ثبت مي کند (البته اين فقط اصل عملکرد JPEG است، جزئيات نرم افزاري فشرده سازي بسيار گسترده است). در روش PNG عکس به صورت يک فرمول از شکل هايي با رنگ هاي مختلف در مي آيد.

مثلا اگر دايره اي در مرکز تصوير است اين دايره به صورت فرمول يک دايره ثبت مي شود. روش JPEG معمولا در فشرده کردن عکس هاي واقعي بالاترين بهره وري را دارد در حالي که روش PNG براي فشرده سازي طراحي هاي کامپيوتري و ICON ها بهينه است. تقريبا تمام روشهاي فشرده سازي فيلم ها بر پايه JPEG ساخته شده اند. چراکه بيشتر فيلم ها از تصاوير واقعي تشکيل شده اند و اين روش بهينه تر خواهد بود. البته در فشرده سازي فيلم پا را يک قدم فراتر از روش JPEG مي گذارند.

در روش‌هاي رايج فشرده سازي فيلم مانند MPEG گذشته از بررسي پيکسل هاي کنار هم در تصوير، پيکسل هاي مشابه در بين فريم ها هم شناسايي مي شود و به يک مجموعه ثبت مي شوند. در واقع در اين روش، اگر تصوير در بين فريم ها تغييرات زيادي نداشته باشد به مراتب فشرده تر مي شود. اين باعث مي شود قسمت هايي از تصوير که فاقد اتفاقات مهم و حرکت هستند ظرفيت زيادي اشغال نکنند. البته موارد گفته شده تنها پايه هاي فشرده سازي ديجيتال هستند، روشهاي امروزي براي تشخيص شباهت ها در تصاوير و بين فريم ها از مکانيزم هاي بسيار پيچيده اي استفاده مي کنند تا بتوانند نهايت فشرده سازي را در يک فيلم بدون کاهش کيفيت انجام دهند.

 

 

 

 

فشرده سازي تصاوير در دوربين مداربسته به چه صورت انجام مي گيرد؟

دوربين هاي آنالوگ فاقد پردازشگر هستند، پس نمي توانند تصوير را فشرده کنند. اين دوربين هاي تصاوير را به صورت غير فشرده براي دستگاه DVR مي فرستند و فشرده سازي در اين دستگاه انجام مي شود. در دوربين هاي تحت شبکه فشرده سازي تصاوير در داخل دوربين انجام مي شود.

نسل اول از دوربين هاي مداربسته از روش هاي بسيار ساده مانند JPEG يا MPEG استفاده مي کردند. اما امروزه تقريبا تمام دوربين هاي مداربسته حداقل از روش H.264 استفاده مي کنند. در چند سال اخير يک روش بسيار پيشرفته به نام H.265 يا HEVC هايک ويژن براي فشرده سازي مورد استفاده قرار مي گيرد که تا 4 برابر موثرتر از H.264 است.

 

 

 

 

دوربين هاي مداربسته هايک ويژن از چه روشي براي فشرده سازي استفاده مي کنند؟

دوربين هايک ويژن از روش H.264 يا H.264+ (نمونه پيشرفته همان روش با مشخصاتي مشابه H.265) استفاده مي کند. نوع روش فشرده سازي تصاوير در کاتالوگ دوربين يا دستگاه ذخيره ساز نوشته شده است. اما جديدترين ورژن فشرده سازي تصاوير که توسط خود شرکت هايک ويژن ابداع شده است فشرده سازي H.265+ است. تفاوت اصلي آن از نظر عملکرد نسبت به نسخه هاي قبلي، کاهش ميزان بيت ريت (تعداد بيت هايي که در يک واحد منتقل يا پردازش مي شوند) و کاهش مصرف پهناي باند (ميزان انتقال داده ها در بيت در ثانيه (بيت / ثانيه) در آن است.

 

 

 

فشرده سازي H.264 در دوربين مداربسته هايک ويژن

264 در سال 2003 توسعه يافت. همچنين به عنوان کدگذاري پيشرفته ويدئو (AVC) شناخته مي شود، اين فرمت پرکاربردترين فرمت براي ضبط، فشرده سازي و توزيع ويدئو است. H. 264 يک استاندارد شناخته شده فشرده سازي ويدئو براي فيلم هاي ديجيتال با کيفيت بالا محسوب مي شود. H. 264 که با نام MPEG-4 Part 10 يا Advanced Video Coding (MPEG-4 AVC) نيز شناخته مي شود، چندين سطح از حداکثر بيت ريت و وضوح را تعريف مي کند. در سطح بالا، مقدار يکنواختي در پارامترهاي فشرده سازي براي هر کدک وجود دارد. در تمام آنها حفظ کيفيت مورد نظر است اما بيت استريم رمزگشايي پيچيده اي دارد. در واقع سطوح H.264 حداکثر داده و وضوح تصوير را تعيين مي کند.

 

نصب دوربين مدار بسته

دوربين حارس

ساير فرمت هاي فشرده سازي در دوربين مداربسته

 • Motion JPEG

M-JPEG فرمت فشرده سازي تصوير دوربين مداربسته از فرمت JPEG گرفته شده است. JPEG تکنيک فشرده سازي از نوع lossless است. به اين مفهوم که اطلاعات کمي از تصوير حذف در جريان فشرده سازي حذف مي کند. Motion-JPEG يک جريان ويديويي از عکس هايي را ايجاد مي کند که با فرمت JPEG فشرده شده باشند.

 • MPEG

پس از M-JPEG فرمتي ديگر جهت فشرده سازي توسط گروه Motion Picture Expert Group طراحي و معرفي شد. اساس کار اين استاندارد به اين نحو است که قسمت هاي اضافي يا مشابه را حذف مي کند. بخش هاي حذف شده نه تنها در هر تصوير بلکه در بين تصاوير مختلف و مجاور نيز شناسايي و حذف مي شود.

 • MPEG-1

در MPEG-1 از هر تصوير سه فريم متفاوت ساخته مي شود. فريم اول شامل (l-frame)  تمام خصوصيات و اطلاعات مربوط به ساخت تصوير است. فريم دوم P-frame يا فريم پيش بيني  نام دارد اين فريم از فريم اول، تصوير قبلي ايجاد شده است. از آن براي ايجاد تصوير بعدي استفاده مي شود. سومين فريم با نام B-frames که به آن فريم پيش بيني دوتايي  نيز گفته مي شود از دو فريم قبلي و بعدي ساخته مي شود. اين روش فشرده سازي بخش هاي تکراري و زائد را در هر تصوير حذف مي کند. علاوه براين بين تصاوير مختلف نيز با استفاده از مقايسه فريم ها با يکديگر، بخش هاي تکراري را حذف خواهد کرد. نتيجه اين فشرده سازي، کاهش بيشتري از حجم تصوير نسبت به روش JPEG است.

 • MPEG-2 و MPEG-3

MPEG-2 نسخه پيشرفته MPEG است. به عبارت ديگر حاصل اين فرمت کم حجم تر از نتيجه فرمت فشرده سازي MPEG است. اما فرمت فشرده سازي MPEG-3 که ساختاري مشابه MPEG-1 دارد. با اين تفاوت که تصاوير فشرده شده با MPEG-3 با کيفيت بهتري خواهد بود.

 

 

 

برچسب ها: چیپ,تصویر,Progressive,CMOS,,/,فشرده,سازی,تصاویر,در,دوربین,مداربسته,
[ دوشنبه 29 فروردين 1401 ] [ 20:53 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

ماکان آريا پارسا از دغدغه هاي کارآفرينان ايراني مي گويد

ماکان آريا پارسا از دغدغه هاي کارآفرينان ايراني مي گويد

 

در سال‌هاي اخير، کارآفريني در ايران گاهي بي‌رحمانه و بي‌تفاوت است که کارآفرينان از اين موضوع گلايه‌هاي زيادي دارند.

 

در سال‌هاي اخير، کارآفريني در ايران گاهي بي‌رحمانه و بي‌تفاوت است که کارآفرينان از اين موضوع گلايه‌هاي زيادي دارند. ماکان آريا پارسا يکي از کارآفرينان ايراني است که اخيرا در مصاحبه هايي به اين موضوع واکنش نشان داده است.

دغدغه هاي کارآفريني در ايران اثر ماکان آريا پارسا

 

https://www.mothering.com/members/ikavoshh.464177/#about

 

https://cults3d.com/en/users/ikavosh

 

https://www.magcloud.com/user/ikavosh

 

https://forum.singaporeexpats.com/memberlist.php?mode=viewprofile&u=382063

 

 

 

 

ماکان آريا پارسا در پاسخ به پرسش هايي که کارآفرينان ايراني چه مشکلات و دغدغه هايي دارند؟ وي با بيان اينکه ما دو نوع تحريم داريم که شامل تحريم هاي خارجي و تحريم هاي داخلي است، تحريم هاي خارجي شامل تحريم هاي ظالمانه اي است که خارجي ها بر ما تحميل کرده اند. اما مشکل اصلي در حوزه کارآفريني در ايران تحريم هاي داخلي است.

https://www.ted.com/profiles/33626722

 

https://gaiauniversity.org/members/fanpardazan/profile/

 

https://data.world/fanpardazan

 

https://www.mothering.com/members/fanpardazan.464178/#about

 

https://cults3d.com/en/users/fanpardazan

 

 

يعني عدم همکاري دستگاه ها و نهادهاي داخلي با کارآفرين ايراني براي انجام يک پروژه. به عنوان مثال، يک کارآفرين براي وام يا تسهيلات بانکي به انواع مشکلات نياز دارد و براي کارآفريني که کارآفرين مي شود، دلسرد مي شود و مي توان او را سر کار برد، مشکل ايجاد مي کند. و از طرفي ممکن است برخي از اين موارد را به راحتي پشت سر بگذارند و به راحتي وام بگيرند. بنابراين مسئله اصلي هميشه تحريم هاي داخلي براي يک کارآفرين است. نکته دوم در بحث مشکلات کارآفرينان ايراني اين است که برخي از کارآفرينان با مشکلات گيج مي شوند و در اين زمينه سردرگمي مطرح مي شود. https://disqus.com/by/fanpardazan/about/

 

 

 

دکتر ماکان آريا پارسا ضمن تشريح تفاوت کارآفريني وزايي افزود: کارآفريني وظيفه کارآفرين در جامعه نيست و اينطور نيست که افراد را براي کار استخدام کنند. حتي ممکن است کارآفرين ضد محيط زيست باشد. به عنوان مثال مي‌گفتند پس از راه‌اندازي استارت‌آپ اسنپ، بسياري از آژانس‌هاي تاکسي تلفني ورشکست شدند، زيرا استارت‌آپ هم براي رانندگان و هم براي مهمانان وضعيت فوق‌العاده‌اي است و از سوي ديگر باعث مي‌شود تعداد زيادي از آژانس‌هاي تاکسيراني بسياري از تلفن‌ها را ببندند. پايين. براي مردم شغل ايجاد کرد.

https://knowyourmeme.com/users/ikavosh

 

https://www.goodreads.com/user/show/148260027-ikavosh

 

 

 

يکي ديگر از بزرگترين و چالش برانگيزترين مشکلاتي که بسياري از کارآفرينان ايراني در يافتن پول با آن مواجه هستند. زيرا يک کارآفرين براي اجراي ايده هاي خود به منابع مالي نياز دارد. در ايران تنها منابعي که افراد بيشتري به آن مراجعه مي کنند بانک ها هستند. اما بانک ها نه تنها در ايران بلکه در ساير نقاط جهان نيز بدترين منابع مالي هستند.

 

https://hub.docker.com/u/fanpardazan

 

https://www.zazzle.com/mbr/238119359240359513

 

https://fanpardazan.netboard.me/

 

بنابراين وجود صندوق هاي سرمايه گذاري براي کمک به کارآفرينان بسيار حياتي و حياتي است. نبود دولت مالي در اکوسيستم کارآفريني ايران مانع از اجراي بسياري از ايده ها مي شود و همه دستگاه ها و نهادهاي اجرايي کشور بايد براي برون رفت از اين گلوگاه چاره انديشي کنند.

https://hypothes.is/users/ikavosh

 

http://kabipanel.xobor.de/u159_ikavosh.html

 

https://www.wishlistr.com/profile/ikavosh

https://account.archdaily.com/us/users/profile

 

https://www.hackathon.io/users/260093

 

https://www.bbuzzart.com/profile/428183

 

 

نکته بعدي که در رابطه با چالش هاي کارآفرينان ايراني وجود ندارد، توجه به مقوله پارک هاي علم و فناوري و انکوباتورها است. مثلاً در ايران فردي که وارد پارک هاي علم و فناوري مي شود توسط اين افراد آموزش مي بيند که معمولاً اساتيد دانشگاه هستند و هيچ تجربه اي در زمينه کارآفريني ندارند. افرادي که در اين زمينه تنها از طريق آموزش تئوري و بدون تمرين کارآفريني که نياز به تجربه عملي زيادي دارد، چگونه مي توانند مربيان ديگري را استخدام کنند؟ بنابراين بهتر است خودتان کارآفرينان با تجربه تربيت کنيد.

https://p-tweets.com/ikavosh

 

https://nootheme.com/forums/users/ikavosh/

 

 

ماکان آريا پارسا در ادامه اين گفتگو ضمن برشمردن برخي مشکلات ديگر کارآفرينان ايراني گفت: متاسفانه در جامعه ما نبود دانشگاه نسل پنجم يا دانشگاه کارآفريني به شدت احساس مي شود. دانشگاه هاي ما کاري جز ارائه مدرک به دانشجويان نمي کنند و نمي توانند دانشجويان را به سمت بازار کار سوق دهند.

 

https://www.digitaldoughnut.com/contributors/kuumslmzbdvekkh

 

https://www.nintendo-master.com/profil/fanpardazan

 

https://www.metooo.io/u/fanpardazan

 

https://www.awwwards.com/fanpardazan/favorites

 

نائب رئيس هيئت مديره انجمن صنفي کارفرمايي غيردولتي کارفرمايي خارجي استان اصفهان با بيان اينکه آمايش سرزمين در کشور ما اتفاق نمي افتد، گفت: با توجه به شرايط موجود در کشور ما آمايش سرزمين اتفاق نمي افتد. يعني در حال حاضر رشته هايي را آموزش مي دهيم که در جامعه به آن نيازي نداريم و رشته هايي را که واقعاً نياز داريم آموزش نمي دهيم. موضوع آمايش سرزمين موضوعي است که در نسل پنجم يعني دانشگاه کارآفريني بايد جدي گرفته شود.

 

https://edshelf.com/profile/ikavosh

 

https://www.digitaldoughnut.com/contributors/xgwiittomjz

https://sketchfab.com/elearnpars

 

https://www.atlasobscura.com/users/pjpodthhbuuqvex

 

http://forum.erickimphotography.com/member/elearnpars

 

 

 

ماکان آريا پارسا در آخرين مطلبي که در مورد دغدغه هاي کارآفريني اشاره کرد: چيزي به نام الگوسازي در کشورمان نداريم. اين بدان معناست که اگر کارآفرين هستيم نمي دانيم يا نمي دانيم از کجا شروع کنيم. بهتر است کارآفرينان و رهبران نسبت به اين موضوع احساس مسئوليت کنند، آموزش دهند

https://startupxplore.com/en/person/fanpardazan

 

https://www.mifare.net/support/forum/users/fanpardazan/

، در ديگري سفرهاي علمي برگزار کنند. آنها از کساني الگوبرداري مي کنند که در اين زمينه پيشرو هستند. به عنوان مثال يک صنعت فولاد اين سفرهاي علمي را در کشورهاي اروپايي مانند ايتاليا و آلمان انجام مي دهد و مهندسان ايراني با الگوبرداري از برخي فناوري ها درخشش چشمگيري در صنعت فولاد کشور ايجاد مي کنند. اما در حال حاضر اين مزيت ها منجر به توسعه کشور و انتها شده است.

https://www.mobypicture.com/user/fanpardazan

 

https://coub.com/fanpardazan

 

 

برچسب ها: ماکان,آریا,پارسا,از,دغدغه,های,کارآفرینان,ایرانی,می,گوید,
[ دوشنبه 29 فروردين 1401 ] [ 19:33 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

چگونه فرزند خود را خلاق تر کنيم؟

 

اين آرزوي هر والديني است که فرزندشان تخيل بيشتري داشته باشد. مقامات مي گويند که ارتقاي مهارت هاي خلاقانه فرزندان به عهده والدين است. حتي اگر مردم فکر کنند که خلاقيت با هوشمندي مرتبط است و به طور طبيعي از طريق تولد به وجود مي آيد، اين يک فرض اشتباه است. به گفته کارشناسان، مي توان با رويکرد صحيح و با توجه به آموزش هايي که در مدرسه مي بيند، خلاقيت کودک خود را ارتقا داد. در اينجا نکاتي وجود دارد که به شما کمک مي کند…

دوره هاي تکامل خلاقيت

دوره اي که مهارت هاي خلاقانه بيشتر رشد مي کند بين 4-6 سن است. هر والديني بايد از اين دوران آگاه باشد، زيرا اين سنيني است که کودکان در حال کاوش و پردازش محيط هستند. آنها مواد و ويژگي هاي آن را بررسي مي کنند، در حالي که کودکان 2 تا 3 ساله بيشتر وقت خود را با رنگ ها و خميرها مي گذرانند.

بعد از اينکه يک بار ويژگي هاي مواد را فهميدند، شروع به استفاده از آن مي کنند. به عنوان مثال، در اين دوره نقاشي ها از اشکال بيشتري تشکيل شده اند، اما به طور کلي درک معاني اشکال دشوار است. با اين حال، والدين بايد در مورد توضيح اين نقاشي ها بسيار مراقب باشند، زيرا مستقيماً مي پرسند “اين چيست؟” مي تواند باعث شود بچه ها احساس کنند که آنها را درک نمي کنند يا قدرداني نمي کنند.

بچه ها در اين دوره سعي مي کنند خلاق باشند و توليد کنند. اين توليد بيشتر درباره چيزي است که آنها از آن هيجان زده هستند، چيزي که براي مثال در مدرسه اتفاق افتاده است. ارائه مطالبي به کودکان که بتوانند خود را بيان کنند، آنها را تشويق مي کند. در اين مرحله، والدين نيز بايد توجه داشته باشند که اگر مدرسه چنين وسايلي را نيز فراهم مي کند.

فعاليت هايي که باعث افزايش خلاقيت مي شود

براي انجام اين فعاليت ها، والدين بايد موادي را در اختيار بچه ها قرار دهند، اما ويژگي مشترک اين مواد اين است که روش استفاده واحدي ندارند. کودکان بايد بتوانند از اين مواد هر طور که مي خواهند استفاده کنند. اين اعتماد به نفس لازم را براي کودک فراهم مي کند تا بدون نگراني خيال پردازي کند. برخي از اين مواد عبارتند از

آبرنگ و رنگ انگشت: استرس را کاهش مي دهند و تخيل را افزايش مي دهند. آنها به اين دليل انتخاب مي شوند که رنگ هاي روشن احساسات کودک را گرامي مي دارند.

کلاژ: اين تکنيک مواد مختلف را با هم ترکيب مي کند. اسفنج، کاغذ بسته بندي، قفسه ها، روبان ها، هر چيزي که مي توانيد. تخيل کودک در فرآيند انتخاب مواد و ترکيب آنها براي ايجاد يک ترکيب افزايش مي يابد. از آنجايي که اين تکنيکي است که نياز به صبر دارد، بچه هاي کوچکتر در مقايسه با بچه هاي مدرسه زمان کمتري را براي انجام آن صرف مي کنند.

خميرها: آنها به کودکان اجازه مي دهند تا ترکيبات سه بعدي بسازند. اعمالي مانند فشردن و تقسيم آن به کودکان اجازه مي دهد تا بدون هيچ آسيبي پرخاشگري خود را ابراز کنند.

خياطي و تعمير: مطمئناً اين فعاليت ها براي کودکان بزرگتر است، زيرا مواد خطرناکي در آن دخيل هستند. آنها هماهنگي دست و چشم و خلاقيت را بهبود مي بخشند. با اين حال، هميشه بايد زير نظر بزرگسالان انجام شود.

والدين بايد مراقب چه چيزهايي باشند؟

والدين هنگام تلاش براي افزايش تخيل کودک بايد وسايل و شرايط مناسب را فراهم کنند اما هرگز آنها را مجبور نکنند. به جاي اينکه از آنها بخواهيد کاري انجام دهند، بهتر است مراقب کارهايي که انجام مي دهند باشيد. والدين بايد به آنها اجازه دهند، براي مثال، خانه را آنطور که مي بينند ترسيم کنند، نه آن طور که ما فکر مي کنيم درست است. اگر به کودکان به آرامي پاسخ داده شود و احساس کنند که افکار آنها مورد قدرداني قرار مي گيرد، تعداد اين افکار خلاق افزايش مي يابد. رويکرد معلم در مدرسه نيز بايد مورد توجه قرار گيرد. اگر والدين مشاهده کنند که فرزندشان با همکلاسي هايش مقايسه مي شود يا معلم آنها به شدت مورد انتقاد قرار مي گيرد، ممکن است به اين معني باشد که چيزي اشتباه است.

علاوه بر اين، کودکان خلاق معمولا داراي ويژگي هايي مانند لجبازي، عيب يابي و اغلب اوقات ناراضي بودن هستند. حتي اگر آنها ممکن است براي والدين مشکلاتي ايجاد کنند، اين نگرش ها هرگز نبايد سرکوب شوند، زيرا براي مثال، کودک بايد براي دفاع از يک اثر اصلي سرسخت باشد، يا بايد براي ايجاد نسخه بهتري از آن ايراداتي پيدا کند. از سوي ديگر، کودکان خلاق داراي مهارت هايي مانند قاطعيت، کنجکاوي، بينش، شوخ طبعي، توانايي ريسک کردن هستند که در مدرسه به آنها کمک مي کند و آنها را در بين همکلاسي هاي خود متمايز مي کند.

منبع :  http://koodakdif.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%81%d8%b1%d8%b2%d9%86%d8%af-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d8%ae%d9%84%d8%a7%d9%82-%d8%aa%d8%b1-%da%a9%d9%86%db%8c%d9%85%d8%9f/

 

برچسب ها: چگونه,فرزند,خود,را,خلاق,تر,کنیم؟,
[ دوشنبه 22 فروردين 1401 ] [ 0:20 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

استارلينک در اوکراين فعال شد

استارلينک در اوکراين فعال شد

در طي حمله روسيه به اوکراين، اينترنت اين کشور نيز دچار اختلال شده و کاربران در اين کشور نمي‌توانند به راحتي به فضاي آنلاين دسترسي پيدا کنند.

همين امر سبب شد وزير تحول ديجيتال اوکراين نيز از ايلان ماسک بخواهد که اينترنت ماهواره‌اي استار لينک را در اين کشور فعال کند. همچنين ايلان ماسک به چنين درخواستي جواب مثبت داده و اينترنت استارلينک در اين کشور فعال شده است.

وزير تحول ديجيتال اوکراين نيز در طي چند ساعت اخير در صفحه توييتري خود چنين درخواستي را از ماسک کرده بود:

در حالي که تلاش مي‌کني در مريخ کلوني بسازي، روسيه در تلاش براي اشغال اوکراين است. در حالي که موشک‌هاي شما با موفقيت از فضا فرود مي‌آيند، راکت‌هاي روسي به غيرنظاميان حمله مي‌کنند. از شما مي‌خواهيم ايستگاه‌هاي استار لينک را براي اوکراين فراهم کنيد

فعالسازي اينترنت ماهواره‌اي استارلينک در اوکراين

s3_ebzj.jpg

ايلان ماسک در پاسخ به توييت ميخائيلو فدوروف، وزير تحول ديجيتال اوکراين از فعالسازي استارلينک در اين کشور خبر داده و گفته است ترمينال‌هاي بيشتري را به اوکراين نيز ارسال مي‌کند.

سرويس استارلينک اکنون در اوکراين فعال است. ترمينال‌هاي بيشتري در راه اين کشور قرار دارند.

همانطور که مي‌دانيد، براي دسترسي به اينترنت ماهواره‌اي استارلينک به تجهيزات ويژه‌اي يا گيرنده نياز است. به همين دليل ايلان ماسک علاوه بر اعلام فعالسازي سرويس اينترنت ماهواره‌اي اسپيس ايکس در اوکراين، از ارسال اين تجهيزات به اين کشور خبر داده است.

اينترنت در بخش‌هاي مختلفي از اوکراين تقريبا از دسترس خارج شده است و استارلينک نيز مي‌تواند افراد ساکن در اين مناطق را مجدد به دنياي آنلاين متصل کند.

درواقع اين فناوري مي‌تواند اينترنت را در مناطق دور افتاده در اختيار کاربران قرار دهد؛ هرچند که هزينه بالاتري نسبت به اينترنت عادي دارد.

اکنون بايد منتظر ماند و ديد اين فناوري چه برنامه‌هايي براي اوکراين دارد و ايلان ماسک از چه مسيري و تا چه زماني مي‌خواهد ترمينال‌هاي اينترنت ماهواره‌اي شرکت اسپيس ايکس را در اختيار کشور جنگ ‌زده اوکراين قرار دهد.

تاريخچه استارلينک

اسپيس ايکس براي نخستين‌بار در سال 2018 دو ماهواره‌ي مخابراتي با نام‌هاي تَن تَن A و تن تن B را براي آزمايش اينترنت ماهواره‌اي به مدار پاييني زمين نيز فرستاد. پس از انجام آزمايش‌هاي مختلف، اسپيس ايکس خط توليد ماهواره‌هاي خود را در ردموند واشينگتن راه اندازي کرد تا اولين محموله‌ي 60 تايي از ماهواره‌هاي استارلينک را در اواسط سال 2019 با نام v0.9 و يا نسخه‌ي نه دهم را به فضا پرتاب کند. درواقع اين دسته‌ي 60 تايي آزمايشي بود و اکنون از رده خارج شده است و به مرور زمان وارد جو زمين مي‌شود.

در کل تمام ويژگي‌ها و مشخصات ماهواره‌هاي استارلينک در وهله‌ي اول براي پايين آوردن قيمت نهايي ماهواره طراحي شده‌اند، نه انقلابي و اولين بودن. در حال حاضرنيز ماهواره‌هايي با فناوري‌هاي مشابه يا پيشرفته‌تر نسبت به استارلينک در مدار وجود دارند؛ اما هيچ‌ يک از آن‌ها ازلحاظ قيمتي قابل مقايسه با استارلينک نيستند. به عنوان مثال قيمت ماهواره‌هاي ايريديوم 5 ميليون دلار به‌ازاي هر ماهواره است؛ اين درحالي‌ است که قيمت تمام‌شده‌ي ماهواره‌هاي استارلينک 20 برابر ارزان‌تر و تنها برابر با 250 هزار دلار به ‌ازاي هر ماهواره تخمين زده خواهد شد.

براي نخستين‌بار در تاريخ، شرکتي فضايي در حال توليد ماهواره به‌ صورت انبوه در خط توليد کارخانه است. اين کار موجب مي‌شود هزينه‌ي نهايي ماهواره که تا پيش از اين به‌ صورت تکي و در شرايط لابراتواري ساخته مي‌شد؛ بسيار کاهش پيدا کند. در حال حاضر اسپيس ايکس ماهيانه 120 ماهواره توليد مي‌کند.

مکانيزم جدا شدن ماهواره‌هاي استارلينک از مرحله‌ي دوم موشک در مدار نيز منحصربه‌فرد است. تا قبل از ماهواره‌ها با استفاده از مکانيزم‌هاي فنري يا انفجاري پايروتکنيک از مرحله‌ي دوم موشک جدا مي‌شدند که پيچيدگي‌هاي خاص خود را دارد. اسپيس ايکس اما براي پياده‌ کردن ماهواره‌ها در مدار ابتدا مرحله‌ي دوم موشک را به‌ دور خود مي‌چرخاند و سپس با رهاسازي ميله‌اي که ماهواره‌ها را در کنار هم نگه ‌داشته است، هر 60 ماهواره را به‌ صورت يک‌جا در مدار رها مي‌کند. ماهواره‌ها سپس به دليل نيروي مرکزگراي ناشي از چرخش مرحله‌ي دوم، به آرامي از يکديگر جدا مي‌شوند.

برخلاف ساير ماهواره‌ها، ماهواره‌هاي استارلينک تنها در يک سمت خود پنل خورشيدي دارند؛ اما همين پنل به ‌قدري بزرگ است که مجموع مساحت آن‌ها در هر پرتاب 60 تايي، از مجموع مساحت پنل‌هاي خورشيدي ايستگاه بين‌المللي فضايي بيشتر است. استفاده از تنها يک پنل يکپارچه در يک سوي ماهواره يکي ديگر از تصميماتي است که به آسان‌سازي فرايند ساخت، سهولت باز شدن ماهواره در مدار و درنهايت پايين آمدن قيمت تمام‌ شده نيز کمک مي‌کند.

استارلينک براي ارسال و دريافت داده هم در ماهواره و هم در ديش سمت کاربر، از آنتن‌هاي خاصي به‌ نام آنتن آرايه فازي Phased Array Antenna استفاده مي‌کند. ويژگي جالب اين آنتن‌ها اين است که بدون نياز به چرخيدن فيزيکي، تنها با استفاده از قابليت برهم‌نهي امواج، مي‌توانند سيگنال ارسالي خود در باند فرکانسي Ku و Ka را در جهت‌هاي مختلف ارسال کنند.

اگر به دنياي ارز ديجيتال، متاورس و NFT علاقه‌مند هستيد پيشنهاد مي‌کنيم به وبسايت ايران متا مراجعه کنيد. در ايران متا ما اخبار روز متاورس و ارزهاي ديجيتال را مورد بررسي قرار مي‌دهيم و از هيچ خبر جديدي در اين حوزه بي‌اطلاع نخواهيد ماند.

 

 

 

 

 

برچسب ها: استارلینک,در,اوکراین,فعال,شد,
[ سه شنبه 9 فروردين 1401 ] [ 17:30 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

رايانه کمک مرکز عيب يابي کامپيوتر

 

 خبرگزاري آريا- با شيوع موج جديد بيماري کرونا بيشتر کاربران فعاليت هاي خود را در خانه و به صورت دورکاري انجام مي‌دهند به همين دليل استفاده افراد از اينترنت و کالاهاي ديجيتالي مانند کامپيوتر و لپ تاپ افزايش يافته است به طوري که اکنون درون منزل يا دفتر کار هر فردي حتما چند مورد از ديوايس هاي هوشمند ديده مي‌شود.

 

اما به وجود آمدن مشکلات کامپيوتري و سيستمي در دستگاه‌هاي هوشمند امروزي امري اجتناب ناپذير بوده و با وجود شرايط کرونا رفتن به بيرون از منزل براي رفع مشکلات کامپيوتري و تلفن همراه به شدت خطرناک است. اما چگونه مي‌توانيم بدون مراجعه به مراکز خدمات کامپيوتري متفرقه مشکل دستگاه خود را رفع کنيم؟

s3_g0hd.jpg

در چنين مواقعي بهترين راه حل مشکل از طريق تماس تلفني است. با ما همراه باشيد تا بيشتر با خدمات رايانه کمک آشنا شويم.

خدمات کامپيوتري غير حضوري

يک ساعت را در نظر بگيريد تا زماني مي‌تواند به درستي فعاليت خود را انجام دهد که تمام چرخ دهنده هاي آن به درستي کار خود را انجام دهند. قطعات ديجيتالي هم از اين قانون پيروي مي‌کنند و اگر بخشي دچار اختلال شود کل فرايند دستگاه دچار مشکل شده و کامپيوتر يا لپ تاپ شما نياز به تعميرات سخت افزاري يا نرم افزاري دارد.

بنابراين وجود يک مرکز پشتيباني و خدمات کامپيوتري تلفني که به صورت شبانه روزي آماده خدمت رساني به کاربران در هر نقطه از کشور باشد امري کاملا مهم تلقي مي‌شود که مي‌تواند به صورت حضوري و غير حضوري به راه حل مشکلات کامپيوتري و تلفن همراه کاربران بپردازد.

 

رفع مشکلات کامپيوتر با تلفن

همانطور که در ابتدا به آن پرداختيم، وظيفه مرکز رايانه کمک، پشتيباني کامپيوتري تمامي کاربران است که ديوايس آنها به هر دليلي دچار مشکل شده و به اورژانس کامپيوتري نياز دارند.

رايانه کمک با دارا بودن کارشناسان متخصص در زمينه هاي مختلف به سرعت دستگاه شما را بررسي کرده و پس از عيب يابي به رفع ايراد سيستم شما مي‌پردازند. اين مجموعه براي هر نوع ديوايسي، متخصص مخصوص به خود را دارند و امکان عيب‌يابي و رفع مشکل (کامپيوتر، تلفن همراه، مک، شبکه، پرينتر و...) در کمترين زمان ممکن را دارد.

اکنون تصميم با شماست، مي‌توانيد با اين شرايط که همه‌گيري بيماري به شدت افزايش يافته است به بيرون رفته و پس از اتلاف انرژي و زمان بسيار، سيستم خود را براي رفع ارور هاي کامپيوتري به خدمات رايانه اي متفرقه و رايگان بسپاريد و يا از خدمات حل مشکل کامپيوتر از راه دور رايانه کمک بهره مند شويد. براي رفع مشکل و ارتباط با رايانه کمک با شماره 9099071540 از طريق تلفن ثابت و با شماره  0217129 از طريق تلفن همراه با کارشناسان حل مشکلات نرم افزاري و سخت افزاري در ارتباط باشيد.

راه حل مشکلات کامپيوتري در منزل

يکي ديگر از خدماتي که توسط شرکت رايانه کمک به کاربران ارائه مي‌شود، بررسي و رفع مشکل کامپيوتر در محل است. اگر کاربران عزيز ما به هر دليلي نتوانند از طريق تلفن با ما در ارتباط باشند، اين امکان وجود دارد که با ثبت سرويس، کارشناسان فني به محل آنها اعزام شوند.

زيرا برخي مواقع ممکن است مشکل کاربران نياز به بررسي دقيق کامپيوتري داشته باشنيد، در چنين مواقعي کارشناسان ما پيشنهاد مي‌کنند که کاربران از طريق سايت اصلي رايانه کمک به ثبت سرويس حضوري براي عيب‌يابي و تعمير کامپيوتر در محل اقدام کنند. مزيت اين سرويس اين است که کاربران نيازي به خارج کردن ديوايس خود ندارند زيرا پس از پر کردن فرم درخواست تعميرکار کامپيوتر، کارشناسان ما با آنها تماس گرفته و پس از هماهنگي هاي لازم، به محل آنها اعزام مي‌شوند تا دستگاه آنها را بررسي و به رفع مشکل کامپيوتر در محل بپردازند.

 

عيب يابي و تعمير کامپيوتر در منزل به چه صورت است؟

زماني که به هر دليل ديوايش شما نتواند به درستي فرايند عادي خود را طي کند، لازم است علت اين موضوع شناسايي و رفع شود. تعمير کامپيوتر خانگي هم دقيقا بر همين اصل بنا شده است تا زماني که کاربران به هر دليل با ايراد کامپيوتر روبرو شده اند بدون هيچ زحمتي کارشناسان ما در محل حاظر شده و به رفع مشکل کيس کامپيوتر با لپ تاپ شما بپردازند.

اين نوع خدمت مزيت هاي مختلفي نسبت به ساير دارد که از اصلي ترين آنها مي‌توان به موارد زير اشاره کرد.

1. امنيت اطلاعات

 اولين مزيتي که در سرويس کامپيوتر در محل وجود دارد، امنيت اطلاعات کاربران است. بسياري از افراد جامعه بر روي کامپيوتر خود اطلاعات خصوصي يا محرمانه نگهداري مي‌کنند که علاقه ندارند که افراد متفرقه به آنها برسد. بنابراين با خدمات تخصصي کامپيوتر در محل، تمام مراحل عيب‌يابي و تعمير قطعات رايانه در مقابل شما انجام مي‌شود و مي‌توانيد نسبت به هر مرحله کاملا واقف باشيد.

2. کارشناسان متخصص خدمات کامپيوتر

 مورد بعدي که اهميت دارد، تسلط کارشناس هاي است که قرار است دستگاه شما را بررسي کنند، امروزه با توجه به هزينه و افزايش شرکت هاي ساخت قطعات الکترونيکي، فردي که بتواند با قسمت هاي سخت افزاي کامپيوتر آشنا بوده و در کمترين زمان ممکن مشکل آن را برطرف کنند، بسيار ارزشمند است. از اين جهت کارشناسان فني رايانه کمک به سرعت ديوايس شما را بررسي کرده و پس از آن اقدام به تعمير دستگاه مي‌کنند.

3. هزينه تعميرات کامپيوتر

و در آخر بهتر است به هزينه اشاره کنيم. بيشتر کاربران بودجه مشخصي را براي تعميرات و ارتقا کامپيوتر يا لپ تاپ خود کنار مي‌گذارند اما بايد گفت که هيچ هزينه ثابتي در اين زمينه وجود ندارد و بسته به شرايط افراد سنجيده و به آنها اعلام مي‌شود، اما نيازي نيست نگران هزينه هاي اضافي باشيد زيرا کارشناسان ما در زمان بررسي دستگاه تمام قسمت هاي ديوايس شما را بررسي کرده و هزينه منصفانه براي تعمير کامپيوتر براي شما مدنظر گرفته مي‌شود.

جمع بندي

در اين مقاله سعي کرديم به معرفي خدمات رايانه کمک بپردازيم که با بهره‌گيري از آنها مي‌توانيد مشکلات کامپيوتري خود را رفع کنيد. حل مشکلات سيستم هاي کامپيوتري و لپ تاپ در محل اقدامي است علاوه بر صرفه جويي در زمان و هزينه کاربران، از جان کاربران در برابر همه‌گيري بيماري محافظت مي‌کند.

منبع : www.aryanews.com

 

برچسب ها: رایانه,کمک,مرکز,عیب,یابی,کامپیوتر,
[ پنجشنبه 26 اسفند 1400 ] [ 15:11 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

محصولات شرکت فورتي نت

هدف فورتي نت از ابتدا ارائه امنيت بالا، يکپارچه و با کارايي در زيرساخت فناوري اطلاعات بوده است. اين کمپاني امنيت شبکه و محتوا را با نرخ بالايي فراهم مي آورد. Security fabric که سيستم يکپارچه فورتي نت مي باشد، با ترکيبي از پردازنده هاي امنيتي، يک سيستم عامل بصري و هوش مصنوعي تشخيص خطرات مي باشد که امنيت بهبوديافته، عملکرد استثنائي و کنترل مناسب تري را همراه با مديريت آسان تر فراهم مي کند. کمپاني فورتي نت متناسب با هر نوع نياز در حوزه امنيت شبکه، محصول اختصاصي مرتبط با آن نياز را ارائه داده است که از جمله پرکاربردترين آنها مي توان به FortiGate، FortiManager، FortiAnalyzer، FortiSandbox و FortiWeb اشاره نمود.

 

فايروالهاي فورتي گيت، فايروالهايي سطح بالا و با عملکرد بسيار عالي از سري محصولات تامين کننده امنيت شبکه شرکت فورتي نت هستند. فايروالهاي فورتي گيت داراي گزينه هاي مختلفي براي نصب و راه اندازي هستند که آنها را براي نيازهاي منحصر به فرد شما مناسب مي سازد. دستگاه هاي امنيت شبکه فورتي گيت يک پلتفرم واحد براي امنيت شبکه end-to-end با کارايي بالا فراهم مي اورند. فايروالهاي نسل بعدي براي محافظ از شبکه هاي داخلي، رايانش ابري، مراکز داده، براي محافظت از داده هاي انتقالي به اينترنت و يا اينترنت بهينه سازي شده اند.

 

پلتفرم فايروالهاي تجاري فورتي نت با نام فورتي گيت، در طيف گسترده اي از دسته بندي ها، متناسب با هر محيط در دسترس است تا مجموعه گسترده اي از عملکردهاي امنيتي و شبکه هاي نسل بعدي را ارائه دهد. محصولات تکميلي مي توانند با يک فورتي گيت ترکيب شوند تا زيرساخت امنيتي end-to-end ساده و پايداري را با پوشش دادن ويژگي هاي زير فراهم آورند:

 

•           Network security

•           Multi-Cloud security

•           Web Application Security

•           Email security

•           Advanced Threat Protection

•           Secure Unified Access

•           Endpoint security

•           Management and Analytics

 

لايسنس فورتي نت

 

فايروالهاي فورتي گيت به صورت سخت افزار و يا به همراه لايسنس خريداري مي شوند. اصطلاح باندل بيانگر شاسي به همراه لايسنس آنلاين است. لايسنس آنلاين مي تواند به صورت يکساله، سه ساله يا پنج ساله خريداري شود. در صورت عدم تمايل براي خريد فايروال به صورت باندل يا شاسي و لايسنس آنلاين، به منظور استفاده از دستگاه مي بايست نسبت به تهيه لايسنس آفلاين اقدام نماييد. اما لايسنس هاي آفلاين شامل antispam و web filtering نيستند. لايسنس هاي آنلاين به صورت دلاري قيمت دهي و خريداري مي شوند و لايسنس اصلي پس از يک دوره سي روزه استفاده از trial از تاريخ سفارش گذاري، براي خريدار ارسال مي گردد. پرطرفدارترين مدلهاي فورتي گيت در بازار ايران عبارتند از 30E، 60E، 90E، 100E، 200E، 300D، 500D، 800D، 1000D و 1500D.

 

محصولات شرکت فورتي نت:

 

•           فورتي واي فاي  FortiWiFi

•           فورتي گارد FortiGuard

•           فورتي اکسپلورر  FortiExplorer

•           فورتي او اس FortiOS

•           فورتي اناليزر FortiAnalyzer

•           فورتي منيجر FortiManager

•           فورتي سند باکس FortiSandbox

 

 FortiSandbox محصول ديگري از کمپاني فورتي گيت است که با بررسي و شناسايي فايلهاي مخرب، اجازه ورود آنها به شبکه سازمان را نمي دهد. از آنجائيکه هر يک از راهکارهاي امنيتي به طور مستقل کار مي کنند، اين موضوع موجب به وجود آمدن شکافي بين لايه هاي مختلف امنيتي مي شود. Sandboxing روشي براي بستن شکافهاي امنيتي ارائه مي نمايد تا بتوانيد حملات جديدي که تکنولوژي هاي امنيتي قبلي قادر به شناسايي آنها نبوده اند را شناسايي کنيد

 

فورتي وب (WAF) راهکاري چندلايه براي محافظت از برنامه هاي کاربردي تحت وب در برابر حملات شناخته شده و ناشناخته مي باشد. فورتي وب حملات مشخص شده در دسته بندي OWASP Top 10 را هم به طور کامل پوشش مي دهد. WAF فورتي وب تهديداتي که در فورتي سندباکس شناسايي شده را بلاک مي نمايد. به عبارت ديگر، WAF يک نقطه امنيتي بين کاربر نهايي و يک برنامه وب ايجاد مي کند

 

FortiAnalyzer يک ابزار تجزيه و تحليل امنيتي NOC-SOC است که با چشم انداز عملياتي ساخته شده است. اين ابزار به شما اجازه مي دهد لاگ دستگاه امنيتي فورتي گيت را به طور مرکزي جمع آوري، آرشيو و تحليل نموده و گزارش ارائه مي نمايد. اين گزارش به شناسايي اينکه چه کسي چه تغييراتي را چه زمان و چرا ايجاد کرده است کمک مي کند.

 

دستگاه هاي FortiManager به شما اين امکان را مي دهند که بتوانيد به طور متمرکز دستگاه هاي شرکت فورتي نت را با استفاده از يک پنل واحد مديريت کنيد. فورتي منيجر يک ابزار عملياتي NOC-SOC است که با ديدگاه امنيتي ساخته شده است. با استفاده از ADOMs شما مي توانيد دستگاه هايتان را گروه بندي کرده و تنظيمات خود را به اين گروه ها اعمال نماييد که در نتيجه بر روي تمامي دستگاه هايي که در آن گروه قرار دارند، اعمال مي شود. فورتي منيجر از گروه دستگاه هاي مديريتي است که به شما کمک مي کند سياست هاي خود و حتي به روز رساني و تنظيمات موردنظر را به صورت مرکزي اعمال نماييد. فورتي منيجر با کم کردن تنظيمات اوليه دستگاه ها و ساده نمودن نگهداري و پشتيباني از آنها، موجب پايين آمدن هزينه ي تمام شده براي استفاده کنندگان مي شود. از جمله مزايا و کارايي هاي فورتي منيجر مي توان به موارد زير اشاره نمود:

 

-           فراهم نمودن تنظيمات مرکزي آسان، ايجاد سياست گذاري و اجراي آنها، بروزرساني دستگاه ها و مانيتورينگ کل شبکه هاي فورتي نت.

-           توانايي مديريت تا 5000 دستگاه، Virtual Domain و تا 120000 فورتي کلاينت از طريق يک اينترفيس فورتي منيجر.

-           جداسازي مديريت پياده سازي هاي بزرگ با گروه بندي دستگاه ها.

-           کاهش بار مسئوليت مديريت و پايين آمدن هزينه نگهداري

-           مديريت آسان شبکه هاي پيچيده Mesh و شبکه هايي که به صورت Star VPN هستند.

-           يکپارچگي و سازگاري کامل با فورتي آنالايزر که مي تواند به شما در جستجو، کشف و گزارش گيري کمک کرده و در تشخيص مسائل امنيتي مثمرثمر واقع شود.

 

آخرين نسخه از سيستم عامل امنيت شبکه ي فورتي نت، FortiOS 6.0 است. اين نسخه به منظور ارائه نظارت و کنترل بيشتر، عملکرد قوي تر و کارايي بهتر ، براي تشخيص سريع و حل مشکلات امنيتي Security Fabric ارائه شده است.  FortiOS 6.0 توانايي هاي Security Fabric را با حفاظت يکپارچه و اتوماتيک گسترش مي دهد. اين سيستم عامل با افزايش قابليت نظارت و کنترل از طريق Security Fabric باعث تقسيم بندي بهتر شده و از تهديداتي که در شبکه شما ايجاد مي شود، جلوگيري مي نمايد

 

فايروال فورتي گيت در سال 2018 در طبقه بندي صورت گرفته توسط گارتنر، براي نهمين سال پياپي به عنوان رهبر جهاني در زمينه راهکارهاي بهبود امنيت سايبري و مديريت يکپارچه تهديد، شناخته شده است و به جرات مي توان گفت امن ترين فايروال موجود در بازار ايران است.

 

نيازمندي‌هاي هر شرکت، سازمان يا موسسه از نظر امنيت شبکه متفاوت و متنوع است. در همين راستا، شرکت رسيس علاوه بر ارائه راهکارهاي متعدد براساس نيازمندي هاي هر سازمان، از ابتداي ارزيابي تا استانداردسازي و در نهايت امن سازي و نگهداري در کنار سازمان‌ها خواهد بود. با توجه به اينکه براي انتخاب دستگاه فورتي نت متناسب با هر نوع شبکه مي بايست عوامل مختلفي همچون پهناي باند، اندازه شبکه، تعداد کاربران، محل قرارگيري ، نوع استفاده و ... را در نظر گرفت، از اين رو شما مي توانيد با بازديد از فروشگاه تجهيزات شبکه رسيس نسبت به بررسي محصولات اين برند اقدام نموده و جهت دريافت مشاوره رايگان با کارشناسان اين شرکت تماس حاصل نماييد.

 

منبع خبر : آفتاب نيوز

 

 

برچسب ها: محصولات,شرکت,فورتی,نت,
[ چهارشنبه 25 اسفند 1400 ] [ 23:14 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

ارز ديجيتال تتر چيست و چه کاربردي دارد؟

ارز ديجيتال تتر چيست و چه کاربردي دارد؟

تتر يک ارز ديجيتال با واحد انحصاري USDT است. اين ارز ديجيتال با قيمت ثابت خود از شما در مقابل نوسانات بازار محافظت مي‌کند و به کمک آن مي‌توانيد به صورت ديجيتالي دلار منتقل کنيد. اگر در بازار ارزهاي ديجيتال باشيد؛ احتمالا نام ارز ديجيتال تتر را شنيده‌ايد. 

شايد براي شما سوال باشد که تترچيست، چگونه کار مي‌کند و چرا قيمت آن هميشه ثابت است. در ادامه به تمامي اين سوالات پاسخ داده خواهد شد.

ارز ديجيتال تتر چيست؟

 

s2_nb53.jpg

ارز ديجيتال تتر با واحد اختصاري USDT، همچنين قيمت آن هميشه ثابت است. درواقع ارزش هرواحد ارز ديجيتال تتر برابر با 1 دلار آمريکا است. اين ارز ديجيتال يکي از ده ارز ديجيتال با ثبات در بازار رمز ارزها محسوب مي‌شود. اين رمز ارزهاي باثبات داراي پشتوانه کالا و دارايي‌هاي ديگر هستند. درواقع قيمت ارزهاي ديجيتال باثبات هميشه وابسته به ارزش دارايي‌هاي پشتوانه است و با آنها بالا و پايين مي‌شود.

به جز تتر، تعداد زيادي از آن‌ها با پشتوانه دلار آمريکا در بازار عرضه شده است، اما USDT در حال حاضر قدرتمندترين ارز ديجيتال باثبات است.

کاربرد ارز ديجيتال تتر براي کاربران به دو شکل است.

در امان ماندن از نوسانات شديد بازار.

انتقال آسان پول به صرافي‌ها و کيف پول‌ها به صورت دلاري.

تتر را مي‌توانيد در کيف پول‌هاي ديجيتالي روي موبايل و يا کامپيوتر خود يا کيف پول‌هاي موجود در صرافي‌ها ذخيره کنيد. ارسال و دريافت آن به‌ سادگي و سرعت ارسال يک ايميل است. همين ويژگي‌ها موجب شده است که اين ارز ديجيتال براي معامله‌گران بسيار محبوب باشد.

شرکت آيفينکس  مالک تشکيلات تتر و گرداننده صرافي ارز ديجيتال بيتفينکس است. اين ارز ديجيتال ابتدا رسماً در سال ???? با نام Realcoin عرضه شد و پس از مدت کوتاهي نام آن تغيير کرد. اين شرکت در سال ???? يک ارز ديجيتال ديگر به نام Tether Gold عرضه کرد که داراي پشتوانه طلا نيز است.

چرا قيمت آن هميشه ثابت است؟

به ازاي هر واحد از اين ارز ديجيتال  که توليد مي‌شود ? دلار در ذخاير بانکي نگهداري مي‌شود که به عنوان پشتوانه اين ارز ديجيتال عمل مي‌کند. درواقع اگر ?,???,??? واحد USDT  به بازار عرضه شده باشد؛ ?,???,??? دلار در خزانه بانک نگهداري مي‌شود تا قيمت آن همواره برابر ? دلار بماند.

USDT در ابتدا روي لايه Omni، بستري روي بلاک چين بيت کوين، توزيع شد. اکنون روي بلاک چين‌هايي از جمله اتريوم، بيت کوين کش، ترون و الگورند نيز عرضه مي‌شود. درواقع اين موضوع يعني دسترسي به تتر بسيار آسان است و مي‌توان آن را روي کيف پول‌هاي رسمي اتريوم، بيت کوين کش، ترون و Algorand  ذخيره کرد.

واحدهاي اين ارز نسبت به نياز بازار و در دوره‌هاي زماني مختلف از سوي شرکت آيفينکس توليد و به صرافي بيتفينکس وارد مي‌شوند؛ سپس از آنجا توسط معامله‌گران به صرافي‌هاي ديگر نيز مي‌روند. با اين‌ که تراکنش‌هاي USDT غيرمتمرکز است و روي بلاک‌ چين‌هاي بزرگي انجام مي‌شود، توزيع واحدهاي آن کاملاً متمرکز انجام مي‌شود و نمي‌توان آن را يک ارز ديجيتال غيرمتمرکز دانست.

اگر به دنياي ارز ديجيتال، متاورس و NFTعلاقه‌مند هستيد پيشنهاد مي‌کنيم به وبسايت ايران متا مراجعه کنيد. در ايران متا ما اخبار روز متاورس و ارزهاي ديجيتال را مورد بررسي قرار مي‌دهيم همچنين از هيچ خبر جديدي در اين حوزه بي‌اطلاع نخواهيد ماند.

 

 

برچسب ها: ارز,دیجیتال,تتر,چیست,و,چه,کاربردی,دارد؟,
[ چهارشنبه 25 اسفند 1400 ] [ 9:12 ] [ کاووسی فر ]
[ ]