نکاتي قبل از سفر به ترکيه

نکاتي قبل از سفر به ترکيه

قبل از شروع با اين راهنماي استانبول در 3 روز، در اينجا پنج نکته ضروري وجود دارد که قبل از سفر به ترکيه بايد بدانيد:

محدوديت‌هاي COVID ترکيه: سفر به ترکيه با گواهي واکسن کوويد، آزمايش PCR (72 ساعت)، آزمايش آنتي ژن (48 ساعت) يا گواهي بهبودي (6 ماه) امکان پذير است. علاوه بر اين، براي دريافت کد HES خود بايد فرمي را پر کنيد

استانبول کارت: براي حرکت در شهر با وسايل نقليه عمومي، بايد استانبول کارت بگيريد. مي توانيد کارت را در هر ايستگاهي دريافت کنيد. بايد بدانيد که براي استفاده بايد کارت را با کد HES خود پيوند دهيد. روند کمي خسته کننده است. پس از دريافت کارت، مي توانيد سوار مترو، اتوبوس، تراموا و کشتي شويد.

ويزاي ترکيه: شهروندان ايالات متحده براي ورود به ترکيه براي سفرهاي گردشگري يا تجاري به ويزاي الکترونيکي نياز دارند. شما مي توانيد تا 90 روز در يک دوره 180 روزه بمانيد. با استفاده از اين لينک مي توانيد براي ويزاي الکترونيکي اقدام کنيد . پاسپورت شما بايد حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد و يک صفحه خالي داشته باشد. اگر شهروند ايالات متحده نيستيد، شرايط خاص کشور مبدا خود را به صورت آنلاين بررسي کنيد.

ايمني: برخلاف تصور عمومي، ترکيه کشوري بسيار امن است. به غير از اقدامات پيشگيرانه اوليه که در هر کجاي دنيا انجام مي دهيد، با مسائل ايمني مواجه نخواهيد شد، مگر اينکه خيلي بدشانس باشيد. همچنين سفر به ترکيه با بيمه مسافرتي را فراموش نکنيد زيرا پوشش پزشکي در خارج از کشور نخواهيد داشت.

کد لباس: به ياد داشته باشيد که براي ورود به مساجد، زنان و مردان بايد پاهاي خود را حداقل تا زير زانو و شانه ها بپوشانند. زنان نيز بايد سر خود را بپوشانند. توصيه مي کنم روسري بگيريد. اگر فراموش کرديد، آنها را در ورودي هر مسجد خواهيد يافت.

اگر مي خواهيد نکات بيشتري را قبل از سفر به ترکيه بدانيد، توصيه مي کنم مقاله من در مورد چگونگي سفر به ترکيه به تنهايي را مطالعه کنيد.

مکان هاي ديدني استانبول در 3 روز: برنامه سفر عالي

در اين راهنماي سفر به استانبول، مکان هايي را که در سفر به استانبول در 3 روز ضروري مي دانم قرار داده ام. به غير از توصيه جاذبه هاي گردشگري اصلي، چندين مکان را اضافه کرده ام که معمولا در برنامه هاي ديگر ديده نمي شوند. من مطمئن هستم که آنها را دوست خواهيد داشت، زيرا آنها اصالت بيشتري را به سفر شما مي بخشند.

 

من اين برنامه سفر را به گونه‌اي تنظيم کرده‌ام که مکان‌هايي که شلوغ‌ترين مکان‌هاي استانبول هستند، اول صبح بازديد مي‌شوند. به اين ترتيب مي توانيد از جمعيت زياد و انتظار طولاني در صف ها جلوگيري کنيد.

براي کشف بهترين مکان هاي ديدني استانبول در 3 روز آماده هستيد؟ شروع کنيم!

روز اول در استانبول

Venezia Outlet Mall

خلاصه روز اول در استانبول

اياصوفيه
مسجد آبي
آب انبار باسيليکا (به طور موقت بسته)
بازار بزرگ
بازار ادويه
پل گالاتا
پياده روي در محله کاراکوي
غروب آفتاب از کافه و رستوران گالاتا کوناک

اياصوفيه، مکاني که در 3 روز در استانبول بايد ديد

اياصوفيه

سفر خود را در استانبول با بازديد از اياصوفيه، يکي از گنجينه هاي بزرگ شهر آغاز مي کنيم. معماري، فضاي داخلي و تاريخ آن هر روز هزاران گردشگر را به خود جذب مي کند. پيدايش اياصوفيه به سال 325 باز مي گردد، اما بناي فعلي در نيمه اول قرن ششم به دستور امپراتور بيزانس ژوستينيانوس اول ساخته شده است.

تقريباً هزار سال به عنوان يک کليساي جامع خدمت مي کرد. پس از فتح عثماني ها در سال 1453، اياصوفيه به مسجد تبديل شد. در سال 1931 مسجد به روي عموم بسته شد و در سال 1935 به عنوان موزه بازگشايي شد. در سال 2020، اياصوفيه بار ديگر به مسجد تبديل شد.

ورود به اياصوفيه رايگان است و بهترين زمان براي بازديد از مسجد ساعت 9 صبح است.

اگر قصد سفر داريد حتما سايت کيش آنلاين يا کيش? را ميشناسيد. شما ميتوانيد براي خريد بليط لحظه آخري ميتوانيد به اين سايت مراجعه نماييد و بليط لحظه آخري تمامي مسير ها را بصورت ارزان و لحظه آخري تهيه نماييد.

 

منبع : bono.ir

 

https://www.spreaker.com/user/16621288

https://justpaste.it/2l0w5

https://www.atlasobscura.com/users/murayroshan2

https://trello.com/u/murayroshan2

https://www.blogtalkradio.com/murayroshan2

https://gitlab.com/MurayRoshan2

https://www.viki.com/users/murayroshan2_393/about

https://visual.ly/users/murayroshan2/portfolio

http://www.wikidot.com/user:info/murayroshan2

https://infogram.com/untitled-chart-1hdw2jpjle11j2l?live

https://slides.com/murayroshan2

https://500px.com/p/murayroshan2?view=photos

https://logopond.com/MurayRoshan2/profile/556174/?filter=&page=

https://qiita.com/MurayRoshan2

https://cplusplus.com/user/MurayRoshan2/

https://8tracks.com/murayroshan2

 

 

 

برچسب ها: نکاتی,قبل,از,سفر,به,ترکیه,
[ پنجشنبه 16 تير 1401 ] [ 20:16 ] [ کاووسی فر ]
[ ]