تعمير موتورخانه

تعمير موتورخانه

در بسياري از ساختمان ها به منظور تهويه مطبوع و فراهم کردن گرمايش بخش هاي مختلف ساختمان از موتورخانه استفاده مي شود. بنابراين موتورخانه يک سيستم مهم در ساختمان بشمار مي رود که در صورت خرابي بايد به موقع نسبت به تعمير آن اقدام کنيد.

موتورخانه ها معمولا در بسياري از ساعات شبانه روز در حال کار کردن و فعاليت مي باشند در نتيجه در مدت زمان نسبتا کوتاهي قطعات آنها دچار فرسايش مي شوند و نيازمند تعمير و يا تعويض مي باشند. به منظور جلوگيري از خرابي موتورخانه بايد سرويس هاي دوره اي را به صورت منظم انجام دهيد تا اگر مشکلي در موتورخانه ايجاد شده است آن را تعمير کرده و از ايجاد مشکل براي ساير قسمت هاي موتورخانه جلوگيري کنيد.

خدمات مربوط به تعمير موتورخانه توسط تاسيسات نوبهار

از مهمترين و اصلي ترين خدمات مربوط به تعمير موتورخانه توسط تاسيسات نوبهار مي توان به موارد زير اشاره کرد:

 • نصب و راه اندازي موتورخانه
 • تعمير و يا تعويض منبع دوجداره موتورخانه
 • عايق کاري موتورخانه
 • سرويس هاي دوره اي موتورخانه
 • تعمير و يا تعويض لوله کشي موتورخانه
 • تعمير و يا تعويض ديگ موتورخانه
 • تعمير و يا تعويض شير شوفاژ
 • تعمير و يا تعويض مشعل موتورخانه
 • برطرف کردن مشکلات جزئي و يا کلي موتورخانه

تمامي خدمات فوق توسط تکنسين هاي متخصص تاسيسات نوبهار انجام مي شود. مجموعه بزرگ تاسيسات نوبهار آماده خدمت رساني در زمينه تاسيسات ساختماني همچون تعميرات و يا نصب موتورخانه و مواردي از اين قبيل مي باشد.

تعويض کلکتور موتورخانه

يکي از مهمترين بخش هاي موتورخانه، کلکتور موتورخانه مي باشد که در واقع به عنوان شاهراه جمع آوري و توزيع آب گرم شناخته مي شود. در مواردي که شوفاژ به درستي کار نمي کند معمولا کلکتور موتورخانه فرسوده و يا خراب شده است و نياز به تعويض دارد.

زماني که با نشت آب از سمت شيرآلات کلکتور روبه رو مي شويد اگر به موقع اقدام به برطرف کردن مشکل نکنيد، چکه کردن آب بر روي لوله ها باعث زنگ زدن آنها مي شود و در چنين مواقعي بايد کلکتور موتورخانه تعويض گردد. اين نکته را نيز در نظر داشته باشيد که ميزان زنگ زدگي لوله ها بايد بررسي شود زيرا در برخي مواقع ميزان زنگ زدگي لوله ها کم است و نيازي به تعويض کلکتور نيست. با اين حال در بسياري از مواقع ميزان زنگ زدگي لوله ها بسيار زياد است و معمولا به داخل لوله ها نفوذ کرده و همين موضوع باعث پوسيدگي کلکتور شده است که در چنين مواقعي کلکتور بايد عوض شود.

تعويض کلکتور بايد توسط يک تکنسين ماهر و کارآزموده انجام شود زيرا نصب اين قطعه از موتورخانه اگر به درستي انجام نشود، عملکرد ساير قطعات موتورخانه را نيز با اختلال مواجه مي کند. به اين منظور مي توانيد خدمات مربوط به موتورخانه همچون تعويض کلکتور موتورخانه را به تاسيسات نوبهار بسپاريد تا خيالتان از بابت تعويض و نصب صحيح و اصولي کلکتور راحت باشد.

نکات مهم در تعويض کلکتور موتورخانه

همانطور که در قسمت فوق اشاره کرده ايم، نصب کلکتور از اهميت ويژه اي برخوردار است به همين منظور رعايت نکات زير در هنگام تعويض کلکتور موتورخانه الزامي مي باشد.

 • محل نصب کلکتور در پشت مخزن بخار موتورخانه است.
 • در هنگام تعويض کلکتور موتورخانه به کيفيت و استاندارد بودن لوله و اتصالات دقت کنيد.
 • از قرار دادن کلکتور در مکان هاي مرطوب خودداري کنيد.
 • کلکتور موتورخانه بايد در ارتفاعي مناسب نصب شود.

تعويض ديگ موتورخانه

ديگ موتورخانه يک مخزن بزرگ و پر فشاري است که از آن براي گرم کردن آب استفاده مي شود. ديگ هاي موتورخانه يکي از بزرگترين و اصلي ترين تجهيزات موتورخانه مي باشند که در دو نوع فولادي و چدني توليد مي شوند.

ديگ موتورخانه در برخي موارد سوراخ مي شود و نياز به تعويض دارد. ديگ موتورخانه در داخل يک سيکل قرار دارد، آب وارد سيکل مي شود و توسط مشعل موتورخانه گرم مي شود و سپس از ديگ خارج مي شود و به وسيله لوله ها به بخش هاي مختلف ساختمان هدايت مي گردد. ديگ ها پس از چندين سال استفاده پوسيده و خراب مي شوند.

تعويض ديگ موتورخانه توسط تاسيسات نوبهار انجام مي شود. پيشنهاد ما به شما مشتريان عزيز اين است که در صورتي که موتورخانه ساختمان شما عملکرد صحيح خود را از دست داد با مشاوران تاسيسات نوبهار به صورت رايگان تماس بگيريد تا بتوانيد مشکل اصلي موتورخانه را پيدا کنيد و اگر مشکل از سمت ديگ موتورخانه مي باشد از تکنسين هاي تاسيسات نوبهار براي تعويض ديگ موتورخانه کمک بگيريد.

 

 

برچسب ها: تعمیر,موتورخانه,
[ سه شنبه 2 اسفند 1401 ] [ 5:55 ] [ کاووسی فر ]
[ ]