بررسي کامل قيمت ايمپلنت دندان و عوامل موثر بر هزينه کاشت دندان

کاشت ايمپلنت دندان

ifhl_q4.jpg

بررسي کامل قيمت ايمپلنت دندان و عوامل موثر بر هزينه کاشت دندان

امروزه بسياري از افراد براي ترميم دندان از دست رفته خود يا تعدادي از دندان هاي از دست رفته خود روش کاشت ايمپلنت دندان را انتخاب مي کنند. اين روش ترميمي نسبت به ساير روش ها از هزينه بالاتري برخوردار است و قيمت ايمپلنت از ديگر مواد و متريال مصرفي در روش هاي ديگر بالاتر است.

البته براي انجام ايمپلنت دندان ممکن است فرد بيمار شرايط استاندارد بدن را نداشته باشد و پزشک متخصص مجبور باشد جراحي هاي کوچک اما متعددي را انجام دهد و سپس کاشت ايمپلنت انجام شود. براي مثال ممکن است ميزان تراکم استخوان فک فرد کم باشد و حجم کافي را نداشته باشد و پزشک مجبور شود عمل پيوند استخوان انجام دهد.

يا اگر دندان از دست رفته بيمار در فک بالا باشد ممکن است مجبور به عمل جراحي سينوس ليفت باشد ضمن آن که دندان خراب شده يا شکسته را پزشک ابتدا بايد کشيده و سپس بررسي هاي لازم را بدست آورد. همه اين کارها براي پزشک و بيمار هزينه بردار است و شايد به همين علت قيمت ايمپلنت از  ساير روش هاي ترميم بالاتر است.

براي دريافت به روز ترين قيمت هاي ايمپلنت در سال 99 و انواع برند ها به لينک زير مراجعه کنيد

قيمت ايمپلنت دندان

شايد براي شما اين سوال پيش آيد هزينه عمل جراحي سينوس ليفت و پيوند استخوان چقدر است؟ همانطور که مي دانيد هزينه بسياري از مواد و متريال عرصه دندانپزشکي به قيمت ارز بين المللي محاسبه مي شود و ضمن آنکه موقعيت مکاني مرکز ايمپلنت يا مرکز دندانپزشکي تاثير بسيار زيادي در قيمت دارد هزينه اين عمل ‍هاي جراحي در هر مرکز متفاوت است. علاوه بر موقعيت مکاني مرکز و قيمت مواد مصرفي دستمزد هر پزشک متخصص قيمت ثابتي ندارد و مي تواند متغير باشد

به همين دليل براي استعلام قيمت بهتر است ابتدا مرکز ايمپلنت خود را انتخاب کنيد با پزشک خود مشورت کنيد و مدارک معتبر مواردي که بايد بررسي شود را به پزشک تحويل دهيد سپس قيمت نهايي را براي شما برآورد کرده و اعلام مي کنند.

برندهاي متفاتي وجود دارد که توسط شرکت هاي مختلف توليد ميشود. در ادامه نام برخي از برندها را ليست مي کنيم:

 • برند اشترومن
 • برند اس آي سي
 • برند اس پي اي
 • برند آستراتک   
 • برند آنکيلوز
 • برند نوبيل بيو کار
 • برند مگاژن

افرادي هستند که بيشتر از يک دندان خود را از دست داده اند. اين افراد بهتر است کاشت گسترده ايمپلنت انجام دهند. کاشت گسترده ايمپلنت به اصطلاح فول ماوس يا ايمپلنت کامل شناخته ميشود. براي افرادي مي خواهند مجموعه اي از دندان خود را ايمپلنت کنندبايد ترکيبي از ايمپلنت ها و پروتز دندان استفاده شود

افرادي هستند که بيشتر از يک دندان خود را از دست داده اند. اين افراد بهتر است کاشت گسترده ايمپلنت انجام دهند. کاشت گسترده ايمپلنت به اصطلاح فول ماوس يا ايمپلنت کامل شناخته ميشود.

مطالبي که در اين مقاله مطالعه خواهيد کرد طبق سر فصل هاي زير به شما ارائه مي گردد:

 • عواملي که در قيمت ايمپلنت تاثير زيادي دارند.
 • هر آنچه درباره مراقبت ايمپلنت بايد بدانيد

عواملي که در قيمت ايمپلنت تاثير زيادي دارند.

 

به نقل از نمناک، همانطور که بالاتر بيان کرديم ميزان هزينه پرداختي براي هر بيمار با توجه به شرايط بدن او متفاوت است. هر فرد بايد پيش از انجام ايملپنت به متخصص ايمپلنت در  مرکز ايمپلنت مورد نظر مراجعه کرده و شرايط بدني خود را چک کند تا هزينه مورد نظر توسط پزشک برآورد شود. البته که عوامل بسيار زيادي وجود دارد که در هزينه ايمپلنت تاثير گذار است.   يکسري از عوامل از اهميت بالاتري براي قيمت ايمپلنت برخوردار هستند که در ادامه ليستي از آن ها ارائه مي دهيم:

 • پيوندها و جراحي هايي که ممکن است براي لثه بيمار شما بايد انجام شود.
 • پيوند و جراحي هايي که احتمال دارد براي استخوان فک بيمار لازم باشد.
 • ميزان دستمزدي که متخصص ايمپلنت براي معالجه و درمان شما دريافت مي کند که اين مبلغ تاثير مستقيمي با ميزان مهارت و دانش دندانپزشک دارد.
 • تعداد دندان يا دندان هايي که مي خواهيد ايمپلنت کنيد در تعيين قيمت بسيار تاثير گذار است.
 • برند و شرکت سازنده ايمپلنت دنداني که با توجه به شرايط بدن شما و ميزان کيفيت مورد نيازپزشک تعيين و پيشنهاد مي کند.
 • پيش از انجام جراحي، حين انجام جراحي  و پس از انجام جراحي بايد يکسري عکسبرداري از استخوان فک و دندانهاي مجاور انجام شود که خود هزينه بر است.
 • پس ازکاشت ايمپلنت و پيش از کاشت ايمپلنت نياز است با تجويز پزشک برخي داروها را استفاده کنيد که تهيه آن هزينه بردار است.
 • ميزان هزينه اي که بايد جهت استفاده از تجهيزات مرکز ايمپلنت توسط متخصص ايمپلنت و بيمار پرداخت شود.نوع ايمپلنتي که متخصص ايمپلنت براي بيمار استفاده مي کند.
 • تا هنگامي که ايمپلنت شما جوش بخورد نياز است به متخصص ايمپلنت مراجعه کنيد و بررسي هاي لازم را ماهانه انجام دهند و اين معاينات و نگهداري پس از انجام ايمپلنت خود مستلزم صرف هزينه است.

دقت داشته باشيد نشانه اصلي ميتواند ثابت کند که کاشت  ايمپلنت شما با موفقيت انجام شده است و شما توانستيد به بهترين نحو ممکن از ايمپلنت هاي خود مراقبت کنيد  اين است که لثه هاي شما  با رنگ قرمز و صورتي طبيعي نشان داده شود. اين حالت ثابت ميکند در لثه و يا استخوان فک شما هيچگونه عفونتي وجود نداشته و کاشت ايمپلنت و نگهداري از آن موفقت آميز بوده است.

هر آنچه درباره مراقبت ايمپلنت بايد بدانيد

همانطور که مي دانيد طول عمر ايمپلنت بسيار بالا است پس نگهداري از آن هم مستلزم يک نگهداري بسيار قوي است. همانطور که از دندان طبيعي خود مراقبت مي کنيد بهتر است از ايمپلنت کمي بيشتر مراقبت کنيد زيرا آسيب به ايمپلنت باعث ايجاد زيان هايي مي شود که تقريبا پهزينه بسيار زيادي براي شما به همراه خواهد داشت. منظور  از نگهداري ايمپلنت بيشتر رعايت بهداشت دهان و دندان است تا از بروز عفونت در لثه و بيماري هاي مانند آن جلوگيري شود.

در دهان انسان بيش از 100 مدل باکتري و ويروس وجود دارد که اگر دهان و دندان خود را با دهان شويه، نخ دندان يا مسواک تميز و پاک نگه نداريد ممکن است پلاک دور ناحيه ايمپلنت شما ايجاد شود و ضرر زيادي به دندان شما برسانند.

اين نکته صحيح است که ايمپلنت دنداني سوراخ نمي شود و حفره اي نيز در آن ايجاد نمي شود اما متاسفانه ايمپلنت دنداني در مقابل لکه مقاومت کمتري دارد و مانند دندان طبيعي شما ممکن است دچار ساييدگي و فرسايش بشود و زيبايي که روزهاي اول کاشت ايمپلنت شاهد آن بوده ايد از بين برود.. به همين دليل است که تاکيد مي شود سلامت دهان و لثه قبل از انجام جراحي، حين انجام کاشت و بعد از کاشت ايمپلنت بسيار حائز اهميت است.

در ادامه برخي از مراقبت هاي ايمپلنت را نام ميبريم که ضروري است پس از کاشت ايمپلنت دنداني و پايان جراحي به طور مرتب رعايت شود:

 • دهان و دندان خود را حداقل روزي 3 مرتبه مسواک کنيد.

بهتر است جهت ماندگاري و افزايش طول عمر ايمپلنت دندان حداقل روزي 3 بار دندان خود را به صورت اصولي و استاندارد مسواک کنيد زيرا مسواک زدن دندان باعث جلوگيري از رشد باکتري و ايجاد پلاک در ناحيه ايمپلنت مي شود.

پس از آن که هر وعده غذ ايي را ميل کرديد بلافاصله از مسواک براي تميز کردن دندان و ايمپلنت خود استفاده کنيد مخصوصا اگر غذايي که ميل کرديد شيرين، اسيدي يا گازدار بود پس از آن حداقل يکبار دهان خود را آب شست و شو بدهيد که البته بهتر است مسواک کنيد. اگر زمان زيادي براي مسواک زدن نداريد با تهيه مسواک برقي در کمترين زمان ممکن روي دندان ايمپلنت شده خود را تميز کنيد.

مواردي که مي تواند شما را در تميز کردن دندان ايمپلنت کمک کند عبارت است از :

 • دهانشويه هايي که خاصيت  آنتي باکتريال دارند.
 • استفاده از نخ دندان پس از صرف مواد غذايي
 • برخي قرص هايي  که 0اصيت از بين بردن تجمع پلاک ها اطراف دندان را دارند
 • استفاده از مسواک هاي بين دنداني مخصوص افرادي که ايمپلنت کرده اند.
 • استفاده از مسواک هايي با خاصيت نرم و کوچک که هم ميتوان برقي يا دستي آن را تهيه نمود.
 • خميردندان هايي که خاصيت  از بين برنده تارتار و پلاک جمع شده اطراف دندان را دارند.

در دهان انسان بيش از 100 مدل باکتري و ويروس وجود دارد که اگر دهان و دندان خود را با دهان شويه، نخ دندان يا مسواک تميز و پاک نگه نداريد ممکن است پلاک دور ناحيه ايمپلنت دندان شما ايجاد شود و ضرر زيادي به دندان 

 

 

برچسب ها: بررسی,کامل,قیمت,ایمپلنت,دندان,و,عوامل,موثر,بر,هزینه,کاشت,دندان,
[ يکشنبه 20 مهر 1399 ] [ 15:58 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

عوامل موثر بر قيمت ميلگرد

عوامل موثر بر قيمت ميلگرد

از جمله مهم ترين عوامل موثر بر قيمت ميلگرد مي توان به مشخصاتي مانند استانداردها، برند، اندازه و قطر، عرضه و تقاضا، قيمت جهاني فولاد، قيمت ارز و نرخ تورم اشاره کرد. با توجه به کاربرد متفاوت آرماتورها در سايزهاي مختلف، قيمت آن در سايزهاي 14 و 18 متفاوت است و با توجه به اينکه استانداردها تاثير بسزايي در کيفيت و ويژگي هايي مانند قطر و وزن محصول، قيمت فولاد دارد. قطعاتي که بر اساس استانداردهاي مختلف توليد مي شوند يکسان نيستند شرکت ها و برندها معمولا از استانداردهاي متفاوتي در خطوط توليد و آزمايشگاه هاي کنترل کيفيت خود استفاده مي کنند. بنابراين جاي تعجب نيست که کيفيت و قيمت محصولات آنها با يکديگر متفاوت باشد.

يراق آلات زيادي در بازار وجود دارد که از مهمترين آنها مي توان به موارد زير اشاره کرد:

• ميلگرد ck45

• ميلگرد st37

• ميلگرد St52

• ميلگرد Mo40

• ميلگرد 70cr2

ميلگرد ارزان را از نزديکترين کارخانه خريداري کنيد

بازار جهاني فولاد در سال هاي اخير به دليل شيوع ويروس کرونا و جنگ بين روسيه و اوکراين تغيير کرده است. اين تغيير قيمت جهاني فولاد را نيز تحت تاثير قرار داد و قيمت محصولات فولادي را به ميزان قابل توجهي افزايش داد. از سوي ديگر، نوسانات قيمت دلار و کميت عرضه و تقاضا بر بازار آهن و فولاد نيز تاثيرگذار است. بنابراين شروع فصل گرما و افزايش تقاضا از سوي صنايع وابسته همواره منجر به افزايش قيمت ميلگرد مي شود.

حتي اگر محصولات فولادي مورد نياز خود را از کارخانه ها و با ارزان ترين قيمت خريداري کنيد، هزينه هاي حمل و نقل همچنان مي تواند افزايش يابد. زيرا ترجيح بسياري از مردم خريد محصولات باکيفيت از کارخانه هاي معروف دوردست است. در همين حال، فاصله طولاني از کارخانه ممکن است هزينه حمل و نقل را افزايش دهد. هر چه کارخانه دورتر باشد هزينه جابجايي و خريد يراق آلات صنعتي و ساختماني بيشتر مي شود. به همين دليل معمولاً براي خريد مقرون به صرفه، خريد يراق آلات از کارخانه هاي مجاور با کيفيت محصول خوب توصيه مي شود.

همه چيز براي يک خط توليد ميلگرد ساده

ميلگرد يکي از مهمترين محصولات فولادي است که عمر صنعت ساختمان تا حد زيادي به آن بستگي دارد. يراق آلات در انواع مختلفي توليد مي شوند که از نظر ظاهر، نوع کاربرد، قيمت و خواص فيزيکي داراي تنوع زيادي مي باشند. ميلگرد ساده يکي از انواع ميلگردهاي توليد شده توسط توليدکنندگان مختلف در کشورمان است و البته در بين محصولات فولادي نيز از محبوبيت بالايي برخوردار است. خط توليد ميلگرد ساده موضوعي است که مايليم در اين مقاله به تفصيل درباره آن صحبت کنيم.

يک روش ساده براي ساخت آرماتور

توليد آرماتورهاي ساده در تمامي کارخانه ها روال نسبتاً منظم و مشخصي دارد. اما ممکن است تغييراتي در مواد اوليه يا فرآيندهاي توليد در برخي کارخانه ها ايجاد شود. نکته جالبي که در اينجا بايد به آن اشاره کرد اين است که با توجه به هزينه راه اندازي خط توليد ميلگرد ساده، هر کارخانه تا سال ها پس از راه اندازي روش توليد خود را تغيير نداد. به طور کلي 4 روش مختلف براي توليد ميلگرد ساده وجود دارد که در زير توضيح داده شده است:

روش ترمکس

از روش ترمکس براي توليد حلقه هاي تقويت کننده با محتواي شيميايي بالا استفاده مي شود. به اين ترتيب پس از گرم شدن و سپس با کمک هواي سرد دما کاهش مي يابد. اين باعث مي شود سطح خارجي آرميچر سرد شود، اما قسمت داخلي هنوز در دماي بالايي قرار دارد. آرميچر را به آرامي افزايش دهيد که در نهايت آرميچر را تشکيل مي دهد.

روش ميکروآلياژي

در اين روش همانطور که از نامش پيداست از عناصر مختلفي در توليد فولاد استفاده مي شود. تيتانيوم، واناديوم و نيوبيم عناصري هستند که به فولاد بلند اضافه مي شوند و محصول نهايي ميلگرد با استحکام بالا است. اين نوع ميلگرد پس از گذراندن فرآيند زبري، در محيط گرم به آرامي مي پوسد و حرارت خود را از دست مي دهد. اين امر باعث مي شود که ميلگرد در تمام قسمت هاي داخلي و خارجي مقاومت يکساني از خود نشان دهد که در بهبود کيفيت ميلگرد نهايي بسيار موثر است. استفاده از آرماتورهاي توليد شده به روش ميکروآلياژي در ساخت ساختمان هاي مقاوم در برابر زلزله توصيه مي شود.

روش نورد سرد

همچنين براي توليد ميلگردهاي ساده صنعتي و ساختماني به روش نورد سرد نيازمند شمش فولادي هستيم. اما با اين تفاوت که در مرحله زبري نيازي به حرارت دادن فولاد براي نرم شدن آن نيست. اين فرآيند در نورد سرد در دماي محيط انجام مي شود، اما به طور طبيعي به رول هاي سخت تري براي تشکيل فولاد نياز است. از آنجايي که ميلگردهاي توليد شده با اين روش فقط به وسيله فشار و تحت کشش توليد مي شوند، مقاومت بالاتري نسبت به ساير ميلگردها دارند. از طرفي اين محصول از پلاستيک پذيري کمتري برخوردار است. اين موضوع باعث مي شود که از اين نوع آرماتورها براي ساخت ساختمان هاي مقاوم در برابر زلزله کمتر استفاده شود.

روش نورد گرم

نورد در واقع فرآيندي است که طي آن يک شمش فولادي از ميان غلتک هاي صنعتي مختلف عبور داده مي شود تا به آرامي مخروطي شده و قطر آن کاهش يابد. در پايان اين فرآيند که به آن "خشن کردن" مي گويند، صفحات فولادي به ميله هايي با قطرهاي مختلف تبديل مي شوند. در روش نورد گرم، شمش فولادي در اثر حرارت نرم مي شود اما به نقطه ذوب نمي رسد. اين در دماي حدود 1100 درجه سانتيگراد اتفاق مي افتد. نرمي فولاد به آن کمک مي کند که در هنگام عبور از غلتک ها به راحتي به ميله هاي معمولي تبديل شود. زماني که آرماتور به قطر مورد نظر رسيد با قيچي صنعتي برش داده مي شود. در نهايت ميلگرد برش خورده به چند دسته بسته شده و آماده خروج از کارخانه است.

اتصالات آلياژي

يکي از روش هاي ساخت ميلگرد ساخت ميلگرد با آلياژ است که در اين روش ميلگرد ساده با استفاده از فولاد آلياژي ساخته مي شود. ميلگرد آلياژي مزاياي بيشتري دارد و نسبت به ساير محصولات از استحکام بالاتري برخوردار خواهد بود.

ارزان ترين ميله هاي موجود در بازار

در نظر داشته باشيد که وسوسه خريد يراق آلات ارزان نبايد باعث شود از کيفيت و اصالت محصول غافل شويد. در حال حاضر بسياري از توليدکنندگان کوچک از شهرت کارخانه ها و شرکت هاي بزرگ بهره مي برند و قطعاتي با ظاهري مشابه با محصولات برندهاي معروف توليد مي کنند. اغلب، اين محصولات بايد با کارت شناسايي يا علامت هاي اختصاري چاپ شده روي آنها شناسايي شوند. از بهترين شرکت هاي فعال مي توان به برندهاي مطرح فولاد شمس، ابرکوه يزد، نيشابور، آرين فولاد و راد همدان اشاره کرد که فرصت خريد ميلگرد مرغوب و با قيمت مناسب را فراهم کردند.

استفاده آسان از تقويت

اين محصول با توجه به تنوع زياد موجود در بازار مي تواند کاربردهاي متفاوتي داشته باشد. به طور کلي براي افزايش مقاومت کششي سازه بتني از ميلگرد ساده با قطر بين 6 تا 50 ميلي متر استفاده مي شود. ميلگرد ساده داراي استحکام کششي و انعطاف پذيري بالايي است که به استفاده از آن براي سازه هاي خمشي کمک مي کند.

ميلگرد ماده در صنعت نيز کاربرد فراواني دارد. ميلگرد جنيوس که در واقع نوعي فولاد نرم است براي خمکاري، ساخت پيچ و مهره و ... استفاده مي شود. از ميلگرد ترانس براي مصارف ساختماني نيز استفاده مي شود که ظاهر پروژه بايد بسيار جذاب باشد.

https://www.click4r.com/posts/g/6784881/

https://blogfreely.net/faheemkhatri4/mylgrd-chgwnh-skhth-my-shwd-w-skhtr-mylgrd-chyst

http://y8space.com/members-2/faheemkhatri4/activity/4759634/

https://zenwriting.net/faheemkhatri4/hr-anchh-byd-dr-mwrd-mylgrd-sdh-byd-bdnyd

https://postheaven.net/faheemkhatri4/hr-anchh-byd-dr-mwrd-mylgrd-sdh-byd-bdnyd

https://mayempire.com/read-blog/111329

https://beterhbo.ning.com/profiles/blogs/6409057:BlogPost:4322449

http://caitlintrafton.nmdprojects.net/portfolio/members/faheemkhatri4/activity/351059/

https://www.homify.co.uk/ideabooks/9091381

https://writeablog.net/faheemkhatri4/rhnmy-khml-w-sfr-t-sd-khryd-mylgrd-alyjy

https://graph.org/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%88-%D8%B5%D9%81%D8%B1-%D8%AA%D8%A7-%D8%B5%D8%AF-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%84%DB%8C%D8%A7%DA%98%DB%8C-11-05

https://www.launchora.com/story/1667630196--0

https://www.onfeetnation.com/profiles/blogs/6595159:BlogPost:29826208

http://community.runanempire.com/index.php?p=/discussion/291859/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%88-%D8%B5%D9%81%D8%B1-%D8%AA%D8%A7-%D8%B5%D8%AF-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%84%DB%8C%D8%A7%DA%98%DB%8C?new=1

https://addandclick.com/read-blog/113861

http://mnuhammadzaid1.unblog.fr/2022/11/05/%d8%b9%d9%88%d8%a7%d9%85%d9%84-%d9%85%d9%88%d8%ab%d8%b1-%d8%a8%d8%b1-%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d9%85%db%8c%d9%84%da%af%d8%b1%d8%af-%d8%a2%d9%84%db%8c%d8%a7%da%98%db%8c/

http://mehfeel.net/mehfeel/blogs/post/346208

 

 

برچسب ها: عوامل,موثر,بر,قیمت,میلگرد,
[ جمعه 4 آذر 1401 ] [ 9:21 ] [ کاووسی فر ]
[ ]
صفحه قبل 1 صفحه بعد