مشاوره کنکور و درسی تاک

No photo description available.

سلام و روز بخير امروز قصد معرفي بهترين پيج در زمينه کنکور رو داريم که ميتوان به جد گفت يکي از قويترين پيج هاي در زمينه مشاوره کنکور مي باشد.

اگر شما هم تا حالا دنبال يک مشاوره در زمينه تحصيلي بوديد ميتونم به جد بگم شما ميتوانيد از اين صفحه لذت ببريد و هرگونه مشکل درسي در کنکور سراسري و سازمان سنجي داريد ميتوانيد از اين صفحه ديدن کنيد و مشکل خود را برطرف کنيد.

بهترين مشاوران کنکور و رتبه برتر ها در اين زمينه فعاليت ميکنند که ميتوايند براي ارتباط با آنها به اين صحه برود و با آنها در ارتباط باشيد .

پيج مشاوره کنکور در حال حاظر با تيم مشاوره کنکور تاک کار ميکند که ميتوانيد از طريق آن هم با مشاوره کنکور در ارتباط باشيد.

مشاوره کنکور تاک با چندين سال سابفه در حوزه کنکور و مشاوره تحصيلي به روش نوين که ميتواند اينگونه نام برد اعم از مشاوره تلفني مشاوره تصويري  با مشاوران برتر کشوري ارتباط برقرار کنيد بدون هزينه مخابرات به صورت رايگان.

مشاوره کنکور به صورت خصوصي مي باشد و برنامه ريزي براي هر فرد به صضورت مجزا مي باشد.

دانش آموزان ميتوانند با مشاوران خود به صورت ساعتي يا سه ماه در ارتباط باشند با هزينه هاي بسيار پايين در زندگي خود تحول ايجاد کنيد. تبديل رويا به واقعيت فقط با مشاوره کنکور تاک امکان پذير مي باشد.

پيج مشاوره کنکور ميوتواند شما را با بهترين رتبه برتر هاي کشوري لينک دهد و با انها گفتگو کنيد و در همايش هاي کنکوري شرکت کنيد و چندين قدم از رقباي خود پيشه بگريد.

با ارزوي موفقيت براي تمام دانش آموزش کنکور سراسري

 

برچسب ها: مشاوره,کنکور,,و,درسی,تاک,
[ پنجشنبه 8 فروردين 1398 ] [ 9:59 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

مشاوره تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی : صبح امروز جلسه فوق العاده شورای سنجش و پذیرش برگزار شد و در این جلسه با تعویق زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ به دلیل وقوع سیل در برخی نقاط کشور موافقت شد.

مشاوره

وی افزود: در این جلسه تصمیم گیری شد که جزئیات این مصوبه تا ظهر امروز از سوی سازمان سنجش کشور اطلاع رسانی شود.

به گزارش مهر، همچنین بر اساس تصمیم جلسه فوق العاده امروز مقرر شد این آزمون در تاریخ ۲۳ و ۲۴ خرداد ماه برگزار شد.

پیش از این با توجه به درخواستهای داوطلبان کنکورهای سراسری و ارشد ۹۸ در استان‌های درگیر سیل، رئیس سازمان سنجش از برگزاری جلسه فوق العاده به مهر خبر داده بود.

وی گفته بود: با توجه به وقوع سیل در برخی استان‌های کشور و همچنین در پیش بودن آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸، بررسی وضعیت برگزاری آزمون‌های کشوری نیازمند جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو است.

وی افزود: از همین رو جلسه فوق العاده شورای سنجش و پذیرش دانشجو در روز شنبه ۲۴ فروردین ماه ۹۸ برگزار می‌شود و تصمیم نهایی در مورد برگزاری آزمون‌های سراسری سال ۹۸ اتخاذ می‌شود.

 

برچسب ها: مشاوره,تلفنی,,
[ پنجشنبه 29 فروردين 1398 ] [ 19:42 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

مدير تز مشاوره پايان نامه

معرفي موسسه پژوهشي مدير تز

مدير تز يک سايت پژوهشي و آموزشي است که خدمات گوناگوني را به مشتريان و دانجشويان عزيز ارائه مي نمايد.

موسسه پژوهشي مدير تز در سال 1388 فعاليت خود را در حوزه هاي پژوهش و مطالعات بازار آغاز کرده است. اين شرکت در سال 1392 به عضويت در انجمن مشاوران مديريت ايران درآمده است.

f162_w1.jpg

تخصص اصلي شرکت در حوزه مشاوره مديريت و تحقيقات بازار و همچنين فعاليت در حوزه هاي آموزشي و پژوهشي دانشگاهي و مشاوره پايان نامه مدير تز و انجام تحليل آماري مي باشد.

در زمينه پژوهشي در دانشگاه ها انجام و مشاوره و آموزش پايان نامه هاي حوزه مديريت و حسابداري در کليه گرايش ها ماموريت اصلي اين شرکت مي باشد.

" ارائه شده توسط وب سايت طراحي سايت داستان وب https://dastanweb.com "

تمامي کادر پژوهشي اين شرکت داراي تخصص دانشگاهي مديريت در رده کارشناسي ارشد و دکتري در رشته هاي گروه مديريت، حسابداري و اقتصاد مي باشند.  فعاليت هاي اين شرکت به صورت تخصصي در مشاوره پايان نامه هاي کارشناسي ارشد و دکتري مديريت در گرايش هاي زير مي باشد:

حسابداري- اقتصاد- مديريت مالي-مديريت بازاريابي- مديريت بازرگاني داخلي و خارجي- مديريت صنعتي- مديريت فناوري اطلاعات- مديريت فرهنگي- مديريت آموزشي- مديريت استراتژيک- مديريت رفتار سازماني- مديريت منابع انساني –مديريت رسانه- مديريت تکنولوژي- مديريت دولتي- مديريت گردشگري- مديريت کارآفريني- مديريت حوزه هاي نظام- MBA- مديريت شهري در تمامي گرايش ها

اين شرکت رسالت خود را بر آموزش و توسعه فهم عميق تر و کاربردي تر دانشجويان محترم از روش تحقيق و روش هاي اجراي پايان نامه ها مي باشد. بنابراين در اين شرکت تلاش مي شود تا ضمن اجراي مراحل انجام پايان نامه هاي دانشجويان تلاش شود تا دوره هاي آموزشي به صورت مستمر برگزار گردد.

مدير تز وبسايتي است که در در سال 88 درست زماني که دانشجويان با مشکل سپردن پايان نامه و پروژه با مشکلاتي روبرو بودند ايجاد شد. پس از سال ها اکنون توانسته ايم با قدرت زياد وبسايت را توسعه داده و در اکثر رشته ها فعاليت کنيم. برخلاف برخي موسسات سودجو که پس از دريافت پايان نامه براي دانشجو مشکلات و هزينه هايي را درست ميکنند، ما پايان نامه هايي را تحويل داده ايم که علاوه بر مشتري، مجري و مسولين سايت هم به آن افتخار ميکنند.

 اين کيفيت و تخصص به راحتي بدست نيامده است و حاصل زحمات شبانه روزي تيم تزفروم است. در بدنه اصلي مسئولين سايت، تعدادي از اساتيد خبره دانشگاه هاي آزاد و سراسري وجود دارند و ميتوانند راهنمايي هاي ارزشمندي در طول زمان انجام پايان نامه به شما ارايه دهند و تا بحال خدمات شايسته زيادي را به دانشجويان ارايه داده اند. اصلي ترين اولويت ما خلق محتواي ناب و سپس رضايت حداکثري مشاگر بخواهيم برجسته ترين مزايا را در يک جمله بيان کنيم، ارايه پايان نامه اصيل با محتواي غني در کنار قيمت مناسب و نگارش آن توسط افراد متخصص و امانتدار است. موارد بالا دغدغه دانشجوياني است که قصد برون سپاري پايان نامه شان را دارند.

موسسه پژوهشي مدير تز اين تعهد را ميدهد که تمام اين ويژگي ها را در طول کار حفظ و صيانت کند و در هر حال خدتمگذار مشتري باشد. در کنار آن امکاناتي فراهم کرديم که بتوانيد براحتي با مجري در ارتباط باشيد و نظرات تان را با ايشان انتقال دهيد. اين ارتباط در بعضي مواقع بصورت تصويري خواهد بود.

در بحث قيمت و هزينه، امکاني را فراهم کرديم تا مجريان بصورت رقابتي پيشنهاد قيمت دهند. اين روش براي افرادي که بودجه محدودتري دارند مناسب است و ميتوانند يک پايان نامه با کيفيت با قيمت مناسب دريافت کنند.

در طول مدت تکميل پايان نامه در چنديدن نوبت ما به شما مشاوره ارايه ميدهيم. اولين مشاوره در زمان انتخاب موضوع است تا بتوانيد متناسب با ويژگي هاي شخصي تان موضوع مناسبي انتخاب کنيد. يک مشاوره در زمان دفاع پايان نامه برايتان ترتيب خواهيم داد تا بتوانيد بهترين دفاع را داشته باشيد. و مشاوره آخر را پس از تاييد پايان نامه برايتان در نظر گرفته ايم. در اين مشاوره ما شمارا با موقعيت هاي شغلي و فضاي کسبو کار رشته تحصيلي تان آشنا خواهيم کرد و با توجه به خصوصيت ها، نقاط قوت و نقاط ضعفتان راهکار هايي براي رسيدن به موفقيت را تشريح خواهيم کرد.

در طول مسير انجام پايان نامه پشتيباني سايت همواره در خدمت شماست. براي ارتباط با پشتيباني از سه راه ميتوانيد اقدام نماييد. ثبت تيکت و پيغام در پنل کابري - گفتگو از طريق لايو چت و گفتگوي آنلاين در پايين صفحه سايت(در دست طراحي) و راه تماس تلفني و يا مکالمه تصويري از طريق اپليکيشن ها و اسکايپ و غيره.تري است. اکثر کساني که به ما مراجعه ميکنند پس از مدتي بواسطه رضايت از ما، دوستان و هم دانشگاهيانشان را نيز معرفي ميکنند تا کار آنها را هم انجام دهيم. اين اطمينان را ميدهيم که تا زمان فارق التحصيلي در کنار شما باشيم و شيريني جشن فارق التحصيلي را با هم بچشيم. مطمعنا پس از مشاهده کيفيت پايان نامه، انجمن پايان نامه را به دوستانتان هم معرفي خواهيد کرد. به اميد کسب بالاترين نمره از پايان نامه

جهت مشاوره پايان نامه مي توانيد به سايت مدير تز به نشاني https://modirtez.ir/ مراجعه کنيد و با کارشناسان مدير تز صحبت کنيد.

 

 

برچسب ها: مدیر,تز,مشاوره,پایان,نامه,,
[ پنجشنبه 20 آذر 1399 ] [ 20:54 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

مشاوره ازدواج

 

مشاوره ازدواج

 

مشاوره ازدواج که به آن مشاوره زوجين ، مشاوره روابط يا زوج درماني نيز گفته مي شود ، نوعي درمان است که از افراد در روابط صميمانه حمايت مي کند . درمان ممکن است براي شرکاي مفيد در نظر گرفتن جدايي يا دنبال بهبود صميميت و درک مفيد باشد. در حالي که رابطه خود کانون مشاوره هاي زناشويي است ، انتظار مي رود هر يک از شرکا به خودسازي و خودآگاهي توجه کنند .

 

يافتن درمانگر مناسب زوج ها

بررسي اينکه آيا مشاور ازدواج براي هر دو شريک مناسب قبل از تعيين جلسه زوج درماني مناسب است ، مي تواند مفيد باشد. مهم است که يک مشاور ازدواج انتخاب کنيد که:

 

آموزشهاي لازم جهت ارائه مشاوره به زوجين را ديده است

برخورد با مسائل خاص زوجين را تجربه کرده است

براي تهيه يک طرح درماني با زوجين همکاري مي کند

به هر دو شريک دلسوزي نشان مي دهد

طرف نمي گيرد

به يکي از شرکا اجازه نمي دهد براي طرف ديگر صحبت کند يا حرف او را قطع کند

کنترل هر جلسه را حفظ مي کند  

به راحتي قابل دسترسي است

زوجين را تشويق مي کند که اگر از خدمات ارائه شده راحت نيستند ابراز کنند

هزينه هاي مقرون به صرفه را پرداخت مي کند يا بيمه را مي پذيرد

هنگام مراجعه به مشاوره روابط ، بسياري از زوجين سعي مي کنند يک درمانگر ازدواج و خانواده داراي مجوز (LMFT) در منطقه خود پيدا کنند. LMFT ها توسط دولت مجوز دارند ، داراي آموزش و مجوز پيشرفته در زوج درماني هستند و اغلب توسط انجمن ازدواج و خانواده درماني آمريکا (AAMFT) معتبر شناخته مي شوند.

 

 

رويکردهاي مشاوره زوجين

رويکردها و تکنيک هاي مورد استفاده در زوج درمانگر مي تواند بسته به آموزش مشاور ازدواج و مسائلي که زوجين متقاضي درمان تجربه مي کنند ، متفاوت باشد. برخي از رويکردهاي درماني رايج در مشاوره زوجين عبارتند از:

 

رابطه درماني ايماگو دلايل ادراک يا رفتارهاي منفي در رابطه را بررسي مي کند و به دنبال برقراري ارتباط بين شرکا است.

درمان متمرکز بر احساسات تعاملات جديد و مثبتي بين شرکا ايجاد مي کند و پيوند عاطفي آنها را تقويت مي کند.

درمان سيستم هاي داخلي خانواده به شرکا کمک مي کند تا يکديگر و الگوهاي موجود در روابط آنها را بهتر درک کنند.

روش گاتمن را افزايش مي دهد نزديکي، محبت، و احترام.

مدل رشد از زوج درماني بر رشد و توسعه هر يک از شرکا به عنوان يک فرد و زن و شوهر به عنوان يک جفت متمرکز است.

روانشناسي مثبت به شرکا کمک مي کند تا بر ويژگيهاي مثبت تمرکز کرده و در زمان حال زندگي کنند.

روايت درماني مسائل گذشته را از زواياي مختلف بررسي مي کند و به زوجين کمک مي کند بينشي در مورد تنظيماتي که ممکن است در روابط ايجاد کنند ، داشته باشند.

مشاوره فردي مي تواند به عنوان پيش درآمد زوج درماني باشد. اگر شريک ديگر تمايلي به مراجعه به زوج درماني نداشته باشد ، اين ممکن است يک روش درماني باشد.

مشاوره زوجين چگونه کار مي کند

هدف از مشاوره زوجين کمک به شرکا در يادگيري بيشتر يکديگر و کسب مهارت هاي سالم در حل مسئله است. مشاور ازدواج يا LMFT ممکن است در طي جلسات اول با هر دو شريک زندگي ، بصورت مشترک يا جداگانه مصاحبه کند. پس از آن ، آنها ممکن است بازخورد ارائه دهند. زوجين ممکن است اهداف درماني را با راهنمايي درمانگر تعيين کنند و برنامه اي براي درمان تهيه کنند تا هر فرد بداند چه انتظاري دارد. در زوج درماني ، نتايج مثبت اغلب به انگيزه و فداکاري زوجين در روند کار بستگي دارد.

 

با پيشرفت درمان ، هر يک از شرکا ممکن است شنونده و گفتگوي بهتري شود. شرکا نيز غالباً ياد مي گيرند که از راه هاي جديد ديگري حمايت کنند. بروز درگيري در جلسات درماني غيرمعمول نيست. يک مشاور ازدواج اخلاقي بي طرف خواهد ماند و از کنار زدن خودداري مي کند. برخي از مشاوران ازدواج به عنوان يک بخش استاندارد از درمان ، جلسات تکميلي فردي را به هر يک از شرکا ارائه مي دهند. ديگران ممکن است در صورت درخواست جلسات جداگانه ارائه دهند. 

 

مشاوره روابط معمولاً هفته اي يکبار برگزار مي شود. اين برنامه بسته به اهداف زوجين و اينکه آيا هر يک از شرکا نيز در جلسات درماني فردي يا گروهي شرکت مي کنند ، مي تواند متفاوت باشد. مشاوره زوجين در شرايط مختلفي ارائه مي شود ، از جمله اقدامات خصوصي ، مراکز مشاوره دانشگاه و اقدامات گروهي.

 

مشاوره ازدواج غالباً کوتاه مدت است ، هرچند بهبود يک رابطه ممکن است زمان بيشتري ببرد. در نهايت ، زوج درماني تا زماني که زوجين متعهد به تکميل برنامه درماني باشند يا تا زماني که به نتيجه نرسند ، ادامه خواهد يافت.

 

مشاوره زوجين براي چه کساني است؟

هر زوج با سابقه مشترک ممکن است از مشاوره روابط بهره مند شوند. زوجين ممکن است براي حل مشکلات روابط ، درک بينايي از پويايي روابط خود ، تقويت پيوندهاي عاطفي خود يا يافتن راههاي دوستانه براي پايان دادن به رابطه خود ، به مشاوره بپردازند. مشاوره قبل از ازدواج براي افرادي که خواستار ازدواج هستند در دسترس است.

 

چه زماني مشاوره زوجين توصيه مي شود؟

از آنجا که همه زوجين در مقطعي از روابط خود دچار تنش يا درگيري مي شوند ، بسياري از افراد در مورد زمان مشاوره براي زوجين مطمئن نيستند. واقعيت اين است که زوجين ممکن است به دلايل مختلف از جمله:

 

جنگ قدرت

مسائل ارتباطي

سوء مصرف مواد

نارضايتي جنسي

مسائل مالي

مسائل خشم

خيانت

تنظيمات عمده زندگي

درگيري مکرر يا سطح استرس زياد

ايده هاي متناقض در مورد فرزندآوري

اکثر مشاوران زوج موافقند که بهتر است به محض ورود نارضايتي به رابطه ، به مشاوره زوجين بپردازيد. لازم نيست درمان تا زماني که مسئله اي به بحران تبديل شود به تأخير بيفتد. در بسياري از روابط ، تا زماني که مسائل به طور متوسط ??شش سال ادامه پيدا نکند ، زوج درماني در نظر گرفته نمي شود. اين تأخير مي تواند مشکل ترميم يا حل نگراني ها را دشوارتر کند.

 

زوج درماني همچنين براي شرکايي که در مورد آينده رابطه خود تصميمات قطعي گرفته اند ، مفيد است. يک زوج در يک رابطه سالم ممکن است براي افزايش صميميت يا يافتن راه هاي جديد براي برقراري ارتباط عاطفي با يکديگر به مشاوره بپردازند. زوجيني که از قبل تصميم به جدايي گرفته اند ، ممکن است براي پايان دادن به رابطه خود با شرايط محترمانه ، مشاوره زوجين را دنبال کنند.

 

افرادي که نامزد ازدواج هستند نيز ممکن است مشاوره قبل از ازدواج را انتخاب کنند. اين مي تواند به زوجين کمک کند تا مناطقي را که درگيري يا نگراني دارند که ممکن است در ازدواج آنها مشکل يا نارضايتي ايجاد کند ، کشف کنند. روش درماني به زوجين اجازه مي دهد تا در مورد اختلاف نظر ، ارزشهاي شخصي و انتظاراتشان گفتگو کنند. مشاوره قبل از ازدواج مي تواند موارد بيشتري را کشف کند که يک زن و شوهر در ابتدا قصد بحث و گفتگو را داشتند. اين ممکن است مفيد باشد ، زيرا به زوجين اجازه مي دهد قبل از ازدواج ارزيابي کنند که آيا آنها واقعاً سازگار هستند يا خير.

 

درگير شدن در زوج درماني مزاياي بسياري دارد ، اما برخي از شرايط با اين روش بهبود نمي يابند. به عنوان مثال ، در موارد سو abuse استفاده در خانه که خشونت باعث ترس يک شريک از ديگري مي شود ، ممکن است زوج درماني کافي نباشد. در برخي موارد ، اگر فرد با يک شريک زندگي سوus استفاده کند ، ممکن است امنيت يا زندگي او را به خطر بيندازد. قربانيان سو abuse استفاده از شريک زندگي صميمي تشويق مي شوند در صورت اضطرار با پليس تماس بگيرند يا يک مرکز بحران محلي پيدا کنند.

 

زوج درماني چقدر موثر است؟

مطالعات نشان مي دهد زوج درماني مي تواند تأثير مثبتي در روابط داشته باشد. تحقيقات ارزيابي تغييرات رضايت زناشويي پس از درمان نشان مي دهد تقريباً 48? از زوجين پس از 5 سال به بهبود يا بهبودي کامل در رضايت از رابطه دست مي يابند. تقريباً 38? از زوجين وخيم شدن رابطه را تجربه کردند و 14? نيز در همين مدت بدون تغيير باقي ماندند.

 

زوج درماني وقتي بسيار م effectiveثر است که هر دو شريک زندگي متعهد به بهبود رابطه و پايبندي به برنامه درماني باشند. اگر يکي از شرکا از شرکت در معالجه امتناع ورزد يا رابطه خشونت آميز يا توهين آميز باشد ، اين روش بسيار مثر است. اثربخشي زوج درماني نيز هنگامي کاهش مي يابد که افراد در رابطه فقط انتظار تغيير شريک زندگي خود را دارند. هرچه روابط عضوي از روابط بازتر براي تأمل در ديدگاه ها و عادت هاي خود باشد ، احتمالاً درمان زوج هاي م moreثرتر خواهد بود.

 

تاريخچه مشاوره زوجين

مشاوره روابط ، که در ابتدا به عنوان مشاوره ازدواج شناخته مي شد و مختص زوجين نامزد يا متاهل بود ، در دهه 1930 در ايالات متحده در مراحل ابتدايي بود. مشاوران ازدواج در مورد ازدواج و زندگي خانوادگي به مردم آموزش مي دادند. با اين حال ، به ندرت پيش مي آمد که شرکا با هم به مشاوره روابط بپردازند.

 

زوج درماني با پيدايش خانواده درماني و افزايش ميزان طلاق در طول دهه هاي 1960 و 1970 دگرگون شد . در اين دوره ، زوج درماني به طور معمول با هر دو شريک زندگي انجام مي شد. مشاوره زوجين در حال حاضر به شدت تحت تأثير خانواده درماني قرار دارد ، يک رويکرد جامع که براي درمان سيستم خانواده همراه با تک تک اعضاي آن طراحي شده است. کار پيشگامان خانواده درماني ، از جمله موري بوون و ويرجينيا ساتير ، به ويژه در ايجاد اين روش تأثيرگذار بود.

 

امروزه مشاوره زوجين در انواع روابط براي افراد متاهل يا مجرد در دسترس است. مشاوره معمولاً شامل هر دو شريک زندگي مي شود ، اما مواردي وجود دارد که يک مشاور ازدواج ممکن است فقط با يک فرد در رابطه کار کند. مشاوره براي افراد در يک رابطه ممکن است بر رفتارهاي شخصي ، واکنشها و / يا فرصتهاي رشد متمرکز باشد.

منبع: گپچه

 

 

 

برچسب ها: مشاوره,ازدواج,,
[ چهارشنبه 26 آذر 1399 ] [ 16:39 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

تأثير مشاوره رايگان بر سلامت روان

تأثير مشاوره رايگان بر سلامت روان

 

شخص نگراني هاي عمده اي را در ذهن خود دارد که ممکن است موفقيت ، شادي و رضايت او را در زندگي مختل کند. وقتي به دانش آموزان فکر مي کنيم ، ذهن آنها ممکن است نقش مهمي در موفقيت تحصيلي آنها داشته باشد. تعادل رواني آنها در بسياري از شرايط مورد نياز است. مانند مشکلات خانوادگي ، دلتنگي ، هويت ، تنهايي ، از دست دادن انگيزه ، درد ، مشکلات مربوط به غذا يا تصوير بدن. وقتي دانش آموز نمي تواند با شرايط کنار بيايد ، سلامت رواني خود را از دست مي دهد. در کشورهاي در حال توسعه ، کاهش سلامت رواني افزايش يافته و از ابعاد اجتماعي غفلت کرده است ، تماس هاي خانوادگي و شخصي از جمله آثار جبران ناپذير آن است . گزارش شده است که مشاوره رايگان گپچه براي مراجعه کنندگان با مشکلات رواني رايج مانند اضطراب و افسردگي بسيار موثر است.

 

مشاوره چيست؟

 

مشاوره راهي براي کمک به مردم براي حل مشکلات عاطفي ، اجتماعي ، شخصي يا بين فردي است. مشاوره دادن مشاوره يا حل مشکلات شما از طرف شما نيست. در مشاوره ، مشاور شما را راهنمايي مي کند تا به مسائل با ديد عيني نگاه کنيد. او بعد متفاوتي را براي درک موقعيت نشان مي دهد. او به شما کمک مي کند نقاط قوت و ضعف خود را بدون قضاوت کردن بشناسيد. مشاوره شامل مشکلات اکتشافي در محيطي است که هم حمايتي است و هم عيني. همچنين شامل شناسايي روشهاي جايگزين عمل است که ممکن است مشکلي را حل کند. مشاور استراتژي هايي را براي مديريت و تغيير الگوهاي ناراحت کننده افکار ، احساسات و رفتار پيشنهاد مي کند.

 

سلامت روان چيست؟

 

سلامت روان بخش مهمي از زندگي موفق و رفاه عمومي ما است. سازمان بهداشت جهاني (WHO) اعلام مي کند که هيچ سلامت بدون سلامت رواني وجود ندارد. ظرفيت ما به سلامت رواني ما بستگي دارد. اين منبع توانايي جمعي و فردي ما به عنوان مردم براي دستيابي به پتانسيل کامل ما است. سلامت رواني به معناي آگاهي از توانايي هاي خود است تا بتوانيم به خوبي با مشکلات زندگي کنار بياييم. اگر فرد از نظر عاطفي متعادل تر از اين باشد ، مي تواند موثر عمل کند و به جامعه خود کمک کند. طيف وسيعي از عوامل مي توانند بر سلامت احساسي ما تأثير بگذارند. اينها شامل ژنتيک ، استرس طولاني مدت ، بيماري جسمي و حوادث تکان دهنده است. مسائل زيست محيطي مانند شرايط اقتصادي ، سياسي و اجتماعي نيز مي تواند تأثيرگذار باشد.

 

انواع مسائل مربوط به سلامت روان

 

مسائل مربوط به سلامت روان مي تواند تأثير عميقي بر طرز فکر ، احساس و رفتار ما داشته باشد. آنها مي توانند از نگراني هاي روزانه ما که گاه به گاه دارند ، گرفته تا مشکلات جدي. طبق گزارش بنياد سلامت روان (MHF) ، دو نوع اصلي از مشکلات سلامت روان وجود دارد.

 

علائم عصبي

علائم روان پريشي

علائم عصبي

 

افرادي که داراي "مشکلات رواني رايج" هستند به احتمال زياد علائم روان رنجوري دارند. اينها نسخه هاي خشن احساسات "عادي" مانند استرس ، ناراحتي و اضطراب هستند. همه ما هر از گاهي احساس ناراحتي يا نگراني مي کنيم ، اما اگر اين احساسات بر زندگي روزمره تأثير بگذارد ، ممکن است نشانه اي از يک مشکل سلامت رواني باشد. اگر مسائل مربوط به سلامت روان ناديده گرفته شود ، مي تواند منجر به مشکلات بعدي شود.

 

مسائل مربوط به سلامت روان با علائم روان رنجور عبارتند از: افسردگي ، اضطراب ، وسواس (OCD) ، هراس ، اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) ، اختلالات هراس.

 

علائم روان پريشي

 

مسائل مربوط به سلامت روان با علائم روان پريشي کمتر رايج است. علائم روان پريشي با درک فرد از واقعيت ارتباط دارد

ممکن است شامل توهمات چيزها باشد. مانند ديدن ، بو کردن ، شنيدن يا احساس چيزهايي که هيچ کس نمي تواند آنها را احساس کند. افرادي که روان پريشي را تجربه مي کنند ممکن است ديدگاه هاي غيرواقعي در مورد خود ، ديگران و جهان پيرامون خود ايجاد کنند.

مسائل مربوط به سلامت روان با علائم روان پريشي عبارتند از: اسکيزوفرني ، اختلالات خوردن ، سوء مصرف مواد ، اختلال دوقطبي ، اختلال شخصيت.

 

در مورد علائم و نشانه هاي مشکلات سلامت روان هيچ ليست مشخصي وجود ندارد. برخي از علائم کلي که بايد به آنها توجه کنيد در زير آمده است.

 

عقب نشيني از جامعه ، کاهش بهره وري ، کاهش وزن يا افزايش وزن ، کثيف يا نامرتب ، خسته ، مشکل در صحبت کردن ، صرف هزينه زياد.

 

منطقي بودن مطالعه

 

در تحقيقات مربوط به خدمات مشاوره اي که توسط برخي از محققان انجام شده است. نتيجه گرفت که خدمات مشاوره اي براي کمک به دانش آموزان موثر بوده است و نشان دادند که خدمات مشاوره اي در مدارس براي حل مشکلات تحصيلي دانش آموزان مفيد بوده است.نشان داد که مشاوره گروهي در کاهش اضطراب دانش آموزان مثر بوده است. در مطالعه حاضر ، پژوهشگر بر تأثير مشاوره بر گروه خاصي که دانشجويان تحصيلات تکميلي هستند تمرکز کرده است. به غير از محقق دانشگاهي ، سعي شده است تاثيري بر سلامت روان مطالعه شود.

 

هدف، واقعگرايانه

 

هدف اصلي پژوهش حاضر بررسي تأثير مشاوره روانشناسي بر سلامت رواني دانشجويان تحصيلات تکميلي است.

دانش آموزان براي مشاوره در مورد طيف وسيعي از مسائل صحبت مي کنند. مانند استرس ، مسائل خانوادگي ، افسردگي ، اضطراب ، مسائل مربوط به روابط. دانش آموزان ذکر مي کنند که يک راه مفيد براي مقابله با موقعيت ها و احساسات مشکل ساز اين است که با مشاوره آنها را شروع کنيد. دانش آموزان مشکلات زيادي ندارند يا مشکلات پزشکي ندارند ، اما با مشکلات عادي زندگي ، مانند مسائل خانوادگي يا روابط ، دلتنگي يا اضطراب در مورد کار يا عملکرد تحصيلي خود روبرو مي شوند. دانش آموزان مي گويند که مشاوره رايگان اينترنتي توانايي آنها را براي مقابله با چالش هايي که با آن روبرو هستند افزايش مي دهد تا بتوانند از زندگي خود لذت ببرند.

 

تحقيقات نشان مي دهد دانش آموزاني که توسط مشاوران راهنمايي مي شوند اعتماد به نفس بيشتري دارند و عملکرد تحصيلي خوبي دارند. آنها مي توانند در مطالعه خود خوب عمل کنند. مشاوره در روزهاي تحصيلات تکميلي در دانشگاه تأثير مثبتي دارد. نتايج نشان داد که مشاوره براي دانشجويان تحصيلات تکميلي بسيار مفيد است. آنها آرام تر مي شوند ؛ مي توانند با آگاهي از قدرت و ضعف خود بر هدف خود تمرکز کنند. دانش آموزان مي توانند برنامه خود را با توجه به هدف برنامه ريزي کنند. آنها ياد مي گيرند چگونه احساسات خود را مديريت کنند. مشاور به آنها انگيزه مي دهد تا روشهاي بهتر و ابتکاري را انجام دهند. با جلسات مشاوره ، بينش آنها تقويت مي شود تا وضعيت را به گونه اي متفاوت ببينند.

 

دانش آموزان با توجه به ناتواني هاي خود از تکنيک هاي جديدي براي يادگيري استفاده مي کنند. دانش آموزان پيشنهاد مي کنند که خدمات مشاوره در هر موسسه آموزشي ارائه شود. يک مشاور بايد براي مشاوره به دانش آموزان تعيين شود و در صورت نياز به کمک ، او بايد در اختيار دانش آموزان قرار گيرد تا بتوانند آزادانه با مشاور خود مشورت کنند.

 

مشاوره براي نظام آموزشي از اهميت بالايي برخوردار است. دولت بايد در هر موسسه واحدهاي خدمات مشاوره ايجاد کند. اين امر هم زندگي تک تک دانش آموزان ، هم نظام آموزشي و هم جامعه عمومي را بهتر خواهد کرد.

 

نتيجه

در سالهاي اخير ، سلامت روان دانش آموزان از اولويت هاي سازمان آموزش و پرورش است. يافته هاي اين مطالعه نشان مي دهد که هر مشاور براي راهنمايي و کمک به دانش آموزان برخوردار باشد. او مي تواند محيط خوبي ايجاد کند ، که براي رشد دانش آموزان انگيزه ايجاد مي کند. خدمات مشاوره اي به دانش آموزان و خود عادي آنها پيش بيني کننده خوبي براي ارتقاء سلامت روان است.

 

برچسب ها: تأثیر,مشاوره,رایگان,بر,سلامت,روان,
[ چهارشنبه 3 شهريور 1400 ] [ 15:41 ] [ کاووسی فر ]
[ ]
صفحه قبل 1 صفحه بعد